Нереально смачне лечо з квасолею на зиму: готується легко — з’їдається швидко

Сьогодні в мене для вас ще один чудовий рецепт консервації на зиму, який обов’язково поповнить вашу кулінарну колекцію. Готуватимемо лечо з квасолею! Це один з найсмачніших салатів, які я консервую, де квасоля поєднується з овочами в томатному соусі.

Інгредієнти:

  • 2 кг помідорів; 80 г солі (2 ст.л. з гіркою); 200 г цукру (1 склянка);
  • 300 г олії (1,5 склянки); 1 кг моркви; 2 кг солодкого болгарського перцю;
  • 1-3 стручки гострого перцю; 1 кг цибулі; 2 ч.л. 70% оцтової кислоти (або 80 г 9% оцту);
  • 450 г сухої квасолі (попередньо відварити); 1 головка часнику (за бажанням)

Лечо з квасолею на зиму — покроковий рецепт:

Друзі, щоб не витрачати ваш час, я підготувала всі необхідні продукти заздалегідь. Спершу ввечері замочіть квасолю в холодній воді (450 г), а вранці промийте її та відваріть до готовності без додавання солі. Залиште квасолю в відварі, щоб вона не підсохла.

Для приготування нам також знадобляться 2 кг помідорів, які слід подрібнити в блендері або прокрутити на м’ясорубці. 2 кг солодкого перцю очистіть від насіння та поріжте на квадратики розміром 1,5-2 см. 1 кг цибулі очистіть і наріжте дрібними кубиками. 1 кг моркви промийте, очистіть та натріть на тертці з великими отворами. За бажанням, додайте 1-3 стручки гострого перцю — я взяла 3 перці середньої гостроти.

Далі нам знадобляться 2 ст.л. солі (80 г), повна склянка цукру (200 г), 300 г рослинної олії (1,5 склянки) та 2 ч.л. 70% оцтової кислоти або 80 г 9% оцту.

Візьміть каструлю об’ємом не менше 8 літрів (у мене 10-літрова). Вилийте в неї подрібнені помідори, додайте сіль, цукор, олію, добре перемішайте та доведіть до кипіння.

В киплячий томатний соус додайте нарізану моркву, доведіть до кипіння і варіть на середньому вогні протягом 10 хвилин, помішуючи. Потім додайте солодкий і гострий перець, і знову кип’ятіть 10 хвилин.

Далі додайте в каструлю нарізану цибулю та продовжуйте варити ще 10 хвилин, періодично помішуючи. Пам’ятайте, що всі овочі вказані у рецепті в неочищеному вигляді.

Через 10 хвилин додайте 80 г 9% оцту та всю відварену квасолю. Якщо хочете, можна додати подрібнену головку часнику. Доведіть суміш до кипіння та варіть ще 10 хвилин.

Квасолю перед варінням слід замочувати на 8-10 годин. Це робить боби м’якшими і скорочує час варіння, а також усуває неприємні відчуття при травленні, які можуть викликати певні цукри.

З цієї кількості продуктів вийде приблизно 6,5 літрів готового лечо. Якщо це забагато для вас, сміливо скорочуйте список інгредієнтів удвічі. Але я завжди роблю таку заготовку у великій кількості, бо вона надзвичайно смачна!

Під час приготування не забувайте час від часу перемішувати овочі. Якщо хочете, щоб лечо було більш рідким, додайте трохи відвару від квасолі для досягнення потрібної консистенції.

На цьому етапі обов’язково спробуйте заготівлю на смак і за потреби відрегулюйте кількість солі, цукру та оцту. Підготуйте банки — я використовую літрові. Тримайте каструлю на повільному вогні й розливайте киплячу масу в стерилізовані банки.

Закрийте банки прокип’яченими кришками, переверніть верх дном і укутайте до повного охолодження. Така заготівля прекрасно зберігається і в прохолодному місці, і при кімнатній температурі.

Лечо виходить дуже апетитним, насиченим, з кисло-солодким смаком і збалансованою солоністю.