На дух не переносять: 5 запахів, які звільнять ваш будинок від мишей

«Літо красне промайнуло — й не встигли озирнутися…» — ці слова цілком підходять і для мишей, які з настанням холодів і голоду прагнуть потрапити до людських осель, де можна знайти їжу та притулок. Якщо ваш дім не захищений від гризунів, готуйтеся до навали! Прибудуть цілими сім’ями і навіть принесуть з собою поповнення. До речі, кіт не стане надійною перепоною проти такого нашестя — всіх шкідників не переловить. Тут потрібні засоби, які миші не переносять на клітинному рівні. Про них і піде мова далі.

Чого миші бояться, як чорт ладану

Почнемо з доступних матеріалів та речовин, які можна знайти в будь-якому магазині або навіть у гаражі, не витрачаючи зайвих грошей. Отже, ось наш перелік:

1. Палаюча гума. Її стійкий і різкий запах гризуни просто не переносять: відчувши його, вони панікують і намагаються якнайшвидше втекти від осередку нестерпного смороду. Для цього потрібно спалити декілька фрагментів гуми (наприклад, старої шини чи взуття) в металевому відрі, а після короткого горіння загасити їх. Остиглі шматки слід розкласти в місцях, де водяться миші. Такий засіб діє 3–5 місяців.

2. Палаюча шерсть або пір’я. Цей запах також відлякує всіх гризунів. Необхідно підпалити та загасити вовняний носок, шматок валянка або пташине пір’я. Залишки слід розкласти там, де з’являються незвані гості. Можна також спалити старі вовняні речі, зібрати попіл і змішати його з сухою шпаклівкою, а потім розсипати на стежках мишей.

3. Березовий дьоготь. Ефективний засіб від гризунів. Просочіть ним тканини і розкладіть там, де докучають миші: в підвалах, на горищі, у сараях.

4. Скипидар. Рідину розливають у ємності і встановлюють на шляхах мишей. Можна також змішати скипидар з гасом і розпилити суміш в підвалах або на горищах.

5. Оцет. Старий і перевірений метод: розлити оцет по підвалу або горищу, і вже через кілька днів від мишей не залишиться й сліду. На площу 80 квадратних метрів знадобиться близько 3 літрів.

Фахівці рекомендують ще один засіб, який можна приготувати самостійно:

  • 1 ст. л. кавової гущі; кілька зубчиків часнику;
  • Шкірка одного лимона; кілька зерен гвоздики; 9% оцет.

Миші не люблять запах цитрусових, а часник і гвоздика теж є природними репелентами.

Приготування:

1. Наріжте шкірку лимона і подрібніть часник.

2. Помістіть все в банку, додайте кавову гущу та гвоздику, залийте оцтом.

3. Настоюйте 48 годин, періодично струшуючи.

4. Процідіть і розпиліть настій в місцях можливого перебування мишей.

Як захистити утеплювач від мишей

Мінеральна вата та пінопласт — це чудове житло для мишей. І навіть захисні сітки не завжди рятують. Надійний спосіб — використання нафталіну. Цей засіб токсичний для гризунів, його можна застосовувати під час будівництва, посипаючи утеплювач, або в готових приміщеннях.

Обувь для купания в море: что это такое и как выбрать? Обувь для купания в море: что это такое и как выбрать?

Это давно не модный аксессуар, а прямая необходимость

Как создать красивые и интересные клумбы на даче своими руками (30+ идей) Как создать красивые и интересные клумбы на даче своими руками (30+ идей)

30 дачных идей, от которых вы будете в восторге! ??