Дізналася в сусідки, що вона кладе в канавки при посіві моркви. Тепер роблю так само й отримую розкішний урожай
Я вже багато років займаюся вирощуванням моркви, але не завжди вдавалося отримати гарний урожай. То коренеплоди виростали дрібними, то були млявими. А так хочеться і влітку поласувати свіжою морквою, і запасти її на зиму, щоб робити різноманітні салати. Тож інколи доводилося купувати моркву на ринку. Все змінилося, коли сусідка поділилася зі мною простим, але ефективним способом вирощування цього коренеплоду.
Секрет успішного врожаю криється в особливому підживленні. Важливо вносити добрива не після появи сходів, а ще на етапі посіву насіння у відкритий ґрунт. Спершу мені це здалося незвичним, адже думки садівників щодо цього розходяться. Одні вважають, що ґрунт і так містить достатньо поживних речовин, а інші наполягають, що попереднє підживлення створює ідеальні умови для росту моркви та дозволяє отримати багатий урожай.
Я вирішила спробувати цей метод, адже він не вимагав великих зусиль. Під час посіву у підготовлені борозни потрібно внести суміш перегною, суперфосфату та калійного добрива. Пропорції такі: на 5 кг перегною (або компосту, чи перепрілого коров’ячого гною) додається 20 г суперфосфату і 20 г калійного добрива. Важливо, що суміш використовується в сухому вигляді – її не потрібно змочувати водою.
Посадка моркви відбувається так:
- 1. Перекопати ділянку і вирівняти ґрунт граблями.
- 2. Зробити борозенки глибиною 10 см, залишаючи міжряддя не менше 30 см.
- 3. Полити борозни та рівномірно розподілити добрива.
- 4. Висіяти насіння і засипати землею.
Важливо не переборщити з добривами – достатньо шару в 2 см, інакше разом із морквою рясно проростатимуть і бур’яни.
Такий метод допомагає моркві отримати необхідні поживні речовини вже з перших днів росту. Азот, фосфор і калій сприяють швидкому проростанню насіння та розвитку коренеплодів. До того ж, внесеного при посадці підживлення вистачає на весь сезон, і додаткові добрива не знадобляться.
Минулого року я посадила моркву за цим методом і зібрала чудовий урожай, якого вистачило на всю зиму. Цього року знову діятиму так само!
Сподіваюся, ці поради стануть у пригоді й вам!