Чорниця чи лохина: що ж обрати? Чим cуттєво відрізняються ці ягоди?

У минулому дописі я багато розповідала про корисні властивості чорниці. І вже передбачаю запитання: а чим же вона відрізняється від лохини? І чи така ж корисна лохина, як чорниця?

Свіжу чорницю, навіть у сезон, не так просто знайти. Мені завжди доводилось привозити її з поїздок у Волинську, Рівненську чи Житомирську область. Хоча вона також росте у Львівській, Закарпатській, Івано-Франківській, Чернівецькій областях і на півночі Чернігівської та Київської.

А от лохина – інша справа. Її зараз активно вирощують на фермах, тому на ринках і в магазинах ми найчастіше бачимо саме її – в акуратних прозорих коробочках, із бірочками, все як годиться. Тож якщо шукаєте чорницю, будьте уважні – не переплутайте її з лохиною, якої зараз дуже багато.

Насправді ці ягоди – родички, обидві належать до родини вересових. Але різниця між ними очевидна, якщо знати, на що звертати увагу: і за зовнішнім виглядом, і за смаком, і за хімічним складом вони не тотожні.

Чорниця – дикоросла, росте в лісі. І я, якщо чесно, завжди більше довіряю саме дикорослим рослинам. Її кущі невеликі, пагони м’які, тому ягоди часто стеляться майже по землі. Лохина ж утворює вищі кущі з жорстким стеблом, яке тягнеться вгору.

Щодо самих ягід: чорниця маленька, майже ідеально кругла, темно-фіолетова або майже чорна. Лохина – більша, іноді злегка деформована, з характерною «коронкою» на кінчику, а її колір ближчий до блакитно-синього.

І найпростіший спосіб відрізнити їх – сік. Чорниця фарбує все навколо: руки, язик, одяг. А лохина – ні, її сік прозорий.

Смак – справа особиста, але, якщо порівнювати, чорниця має яскравішу кислинку, з приємними квітковими нотами й легким фруктово-вершковим післясмаком. Саме тому вона часто стає «зіркою» у вареннях, соусах, десертах. Лохина ж солодша, трохи терпка і водяниста.

Тепер головне: чи можна лохиною замінити чорницю?

Майже. Їхній хімічний склад подібний. Обидві містять мало цукру, мають високий рівень антиоксидантів, вітамін С, залізо, мідь, калій і фосфор. Але чорниця вирізняється вчетверо більшим вмістом антоціанів – це ті самі речовини, що захищають очі, підтримують зір, зміцнюють кaпіляри й сітківкy. До того ж, чорниця має більше дубильних речовин, а отже – сильнішу протимікробну та в’яжучу дію.

Натомість лохина виграє у вмісті вітаміну С – його вдвічі більше. Також у ній більше клітковини, що корисно для травлення, і пектинів, які в парі з антоціанами допомагають очищувати організм від токсинів.

Тож і чорниця, і лохина – прекрасні. Просто кожна має свої особливості. А ми з вами можемо лише радіти, що літо дарує нам такі скарби. Насолоджуйтесь сезоном ягід!

Как создать красивые и интересные клумбы на даче своими руками (30+ идей) Как создать красивые и интересные клумбы на даче своими руками (30+ идей)

30 дачных идей, от которых вы будете в восторге! ??