Більше з раковини не смердітиме: досвідчений сантехнік поділився своїм трюком

Прийнято вважати, що джерелом неприємних запахів на кухні є сміттєве відро. Але я б не поспішав із таким твердженням. Насправді, уникнути «біологічної катастрофи» з відром досить легко: потрібно лише вчасно виносити сміття та періодично мити саму ємність.

Набагато складніше знайти й усунути причину неприємних запахів, які виникають у кухонній раковині. Однак, мені вдалося впоратися з цим завданням буквально за кілька хвилин. Попереджаю одразу: без зусиль не обійтися, адже чудесного засобу, який вирішить проблему за мить, не існує. Доведеться трохи попрацювати, але результат буде тривалим. Хотілося б вірити, що назавжди.

Причин такого неприємного явища безліч. Насамперед — людський фактор. Далеко не кожен під час миття посуду замислюється над правильною утилізацією залишків їжі. Крихти, дрібні шматочки їжі та жирні соуси часто просто змивають у злив. Саме там вони накопичуються, утворюючи своєрідне звалище в мініатюрі. Різноманітні засоби для чищення лише маскують запах, не усуваючи його джерело — так само, як освіжувачі повітря приховують, але не знищують проблему.

Треба діяти радикально та заглянути в корінь проблеми — тобто, під раковину, і почистити сифон. Проте навіть ретельне очищення жирових відкладень може вирішити ситуацію лише тимчасово. Щоб уникнути повторення, необхідно ліквідувати саму причину. Для цього потрібно небагато — змінити форму гофрованої труби. Якщо зігнути її двічі у вигляді зигзага, утвориться водяний затвор.

У подальшому прочистити трубу можна буде простими рухами, без необхідності розбирати всю конструкцію. Достатньо просто злегка потрясти трубу. Простору під раковиною зазвичай вистачає, щоб створити правильний вигин труби. А на майбутнє все ж варто придбати сітку для зливу, щоб уникнути подібних проблем.