Чим відрізняються стельові акустичні системи, на що звертати увагу при виборі
Вбудована акустика використовується там, де немає місця для колонок або вони не вписуються у дизайн інтер’єру. Динаміки можуть встановлюватись в стелю або стіни, тому для них не потрібно багато вільного місця. Перший варіант монтажу є більш розповсюдженим, адже його легко реалізувати в підвісних конструкціях. За потужністю і якістю звуку, стельова акустика нічим не поступається звичайним системам, які встановлюють на підлозі, проте вона залишається менш помітною, адже основна частина обладнання прихована.
Що таке акустична система
Акустичні системи складаються з одного або декількох гучномовців. Вони можуть бути широкосмуговими чи багатосмуговими. В першому випадку є лише один випромінювач звуку, а в другому звучання йтиме з декількох динаміків, кожен з яких працює в певному діапазоні частоти.
Найкращий вибір стельової акустичної системи – це багатосмугове обладнання. Воно забезпечує об’ємний звук. Коли колонки знаходяться на стелі, то регулятори гучності розміщують на стіні, або можна керувати обладнанням за допомогою джерела сигналу, наприклад, комп’ютеру.
Активні чи пасивні
Активна акустика в корпусі має вбудований підсилювач потужності, тому окремо докупати його не доведеться. Тобто обладнання стає компактнішим та зручнішим, його доволі просто налагодити. За рахунок того що динаміки під’єднуються до підсилювача напряму, вони мають широкий діапазон частот та якісне звучання.
Пасивні акустичні системи не мають вбудованого підсилювача тому його доведеться придбати окремо. Перевага в тому, що не доведеться підводити до кожної колонки кабель живлення, а також лінійний сигнал. І якість звуку від цього не страждає.
Також є третій тип – пасивно-активні системи, в яких активним є сабвуфер, а колонки – пасивні.
Відкриті чи закриті
Стельова акустика хороша тим, що в інтер’єрі майже не помітна. До того ж вона добре захищена від зовнішніх факторів, які можуть її пошкодити. А ще у стельових системах може не бути корпусу, що робить їх виробництво дешевшим. Обрати підходящий варіант стельової акустики ви можете на сайті — https://showmarket.ua/potolochnaya-akustika-c160/
Відкрита акустика – це колонки, рами, кріплення і захисні решітки. Таки системи можна вибирати у тому випадку, якщо ви зможете зробити хорошу звукоізоляцію стелі. Якщо ви вибираєте акустику для власного дому, то вам все одно доведеться робити ізоляцію, тому жодних проблем в цьому немає.
Якщо звукоізоляцію стелі не проводити, то відрита установка буде працювати незадовільно. Якщо звучання музики погіршиться незначно, то мову вже буде не розібрати.
Максимальної якості можна досягти з закритими акустичними системами. В корпусі колонок немає жодних отворів, що забезпечує відсутність шумів.
Параметри вибору
При виборі акустичних систем, варто звернути увагу на наступні технічні характеристики:
- Потужність – головний параметр, який впливає на гучність, чистоту та приємність звучання;
- Діапазон частот – чим він більше, тим якісніший звук;
- Опір – цей параметр має бути якомога менше.
Також при виборі варто звертати на виробника обладнання та решту характеристик.