Паска, що довго не черствіє. Дуже ніжна, ароматна та з казковим смаком

Ця паска зачаровує не лише своїм ніжним смаком, а й насиченим ароматом. Для прикрашання використаємо желатинову глазур — вона надасть випічці святкового вигляду.

Інгредієнти:

Для тіста:

  • Молоко — 250 мл; яйця — 2 шт.; борошно — приблизно 400 г;
  • Вершкове масло — 100 г; сухі дріжджі — 1 ч. л.; цукор — 140 г;
  • Сіль — дрібка; родзинки — 100 г; куркума — щіпка; ванільний цукор — 1 пакетик

Для глазурі:

  • Желатин — 1 ч. л.; холодна вода — 6 ч. л.;
  • Цукрова пудра — 1 ст. л.; гаряча вода — 4 ст. л.

Покроковий процес приготування

1. Готуємо опару. Тепле молоко (50 мл) змішуємо з 2 ч. л. цукру та дріжджами. Відставляємо на 15 хвилин для активації.

2. Готуємо заварну основу. Решту молока нагріваємо разом із вершковим маслом до закипання. Додаємо 3 ст. л. просіяного борошна, знімаємо з вогню та швидко розмішуємо, щоб не було грудочок. Охолоджуємо.

3. Змішуємо інгредієнти. Яйця збиваємо із сіллю, цукром, ваніллю та куркумою (за бажанням). Додаємо до дріжджової маси, вливаємо розтоплене масло, потроху вводимо борошно. Вимішуємо м’яке, злегка липке тісто.

4. Дозволяємо тісту підійти. Накриваємо плівкою й залишаємо в теплому місці на годину.

5. Підготовка начинки. Родзинки запарюємо, відціджуємо й просушуємо. Додаємо в тісто разом із горіхами або курагою (за смаком). Обминаємо та залишаємо підходити ще на 1,5 години.

6. Формуємо та випікаємо. Викладаємо тісто в змащені форми й залишаємо на 30 хвилин. Випікаємо при 180°C близько 40 хвилин. Охолоджуємо у формах 5 хвилин, потім витягуємо.

7. Готуємо глазур. Желатин замочуємо в холодній воді на 10 хвилин, потім розчиняємо на водяній бані. Цукрову пудру змішуємо з гарячою водою, доводимо до однорідності й додаємо желатин. Збиваємо до пишності.

8. Прикрашаємо паску. Глазур швидко наносимо на випічку та даємо застигнути близько 2 годин.

Готово! Паска вийде ароматною, пишною та святково прикрашеною.