З такою обрізкою винограду, навіть недосвідчений садівник буде з гарним врожаєм у наступному році
Осіння обрізка винограду – це важливий етап, якщо ви прагнете отримати багатий врожай наступного року. Проте цей процес може видатися складним і трудомістким. Але існує метод, який легко запам’ятати з першого разу. Він підходить для новачків та тих, хто боїться допустити помилку і залишитися без врожаю. Цей спосіб не передбачає формування сучків або врахування розташування бруньок, що значно спрощує завдання.
Головне, щоб секатор був гострим, і необхідно дочекатися, поки на винограді опаде більшість листя. У підстави куща є здерев’янілі гілки, які вже не плодоносять. Їх називають «рукавами» при формуванні куща.
У наступному сезоні плодоносити буде молода лоза, яка встигла здерев’яніти до осені. На кожному рукаві залишають не більше двох гілок, розташованих якомога ближче до основи. На найсильніших гілках залишайте 12-15 бруньок, а другу обріжте коротше – на 6 бруньок. Всі інші гілки, які розташовані далі, слід видалити.
Кількість рукавів може сягати 3-4, і обрізку кожного слід робити окремо. Якщо формуєте молодий кущ, новий рукав можна створити з молодих гілок, що ростуть від кореня. Тоді при формуванні плодової лози бруньки рахують не від основи, а від місця перетину гілки з нижнім ярусом шпалери, який зазвичай знаходиться на висоті близько 60 см від землі. Нижня частина втечі в цьому випадку виконує роль рукава.
При обрізці зайвої частини рукава разом із відплодоносившими гілками обов’язково залиште невеликий «пенек», тобто відступіть кілька сантиметрів від плодової лози.
Якщо залишена плодоносна лоза розгалужується, одне відгалуження потрібно видалити, не забуваючи зробити відступ.
На цьому процес обрізки закінчено. Тепер подумайте, як будете розташовувати лозу навесні. Не забудьте, що з настанням холодів обрізаний виноградний кущ потрібно вкривати.
Все це допоможе вам забезпечити багатий врожай наступного року.