Ніякого крохмалю, у мене є власний секретик: як загустити навіть дуже рідке варення
Іноді терміново потрібна начинка для пирога, але в холодильнику залишається лише рідке варення, яке не утримається всередині випічки. Що робити? Часто трапляється так, що густе варення або повидло швидко закінчується, а рідке залишається незатребуваним і вже нікому не цікаве. Використовувати його більше нікуди, хіба що додати в компот. Але я знайшла дійсно ефективний спосіб, як загустити навіть найрідше варення, щоб використовувати його в якості начинки.
Багато хто додає крохмаль. Звісно, можна спробувати цей спосіб, але навіть якщо додати зовсім небагато крохмалю, він все одно відчувається в начинці. Мені такий метод не подобається.
Тому ділюся своїм способом. Показую на прикладі абрикосового варення. Пироги та булочки з такою начинкою виходять дуже смачними. Але щоб варення не «втекло», потрібно трохи з ним попрацювати.
Беру неповний стакан варення (~200 мл) і викладаю в каструлю. Бажано обрати каструлю з товстим дном, щоб варення не підгоріло. Якщо варення холодне, його потрібно трохи підігріти.
А тепер додаю манну крупу. На неповний стакан варення додаю приблизно чайну ложку манки (у відео в кінці статті добре видно, наскільки рідке в мене варення).
Перемішую і залишаю на 20 хвилин, щоб манка трохи набрякла. Спочатку вона може бути помітна в варенні, але не хвилюйтесь — у готовому вигляді і в самій начинці манку ви не побачите і не відчуєте. Вона зовсім не відчувається.
Якщо варення надто рідке, тоді на стакан варення додаю більше манки — приблизно столову ложку.
Після 20 хвилин ставлю каструлю на вогонь, доводжу до кипіння і варю 2 хвилини.
Потім варення потрібно охолодити, і можна готувати пиріг або пиріжки. Начинка не витікає навіть з рогаликів! Ось що виходить (справа видно, яким було варення «до»):
А ось і рогалики:
А ви чули про такий спосіб?