Як правильно вибрати електричний шуруповерт в 2024 році
Електричний шуруповерт — універсальний інструмент, незамінний у домашньому господарстві або в професійній діяльності під час проведення будь-яких монтажних чи ремонтних робіт. Він призначений для закручування та викручування шурупів, гвинтів, дюбелів, саморіз та інших кріпильних виробів, а також свердління отворів. Від правильності вибору такого приладу залежить не лише ефективність роботи, але й безпека та комфорт користувача. Тож, варто детально розібратися з тим, які бувають шуруповерти, які технічні характеристики вони мають, на які з них звернути увагу при купівлі.
Основні види шуруповертів
Електричні шуруповерти в залежності від джерела живлення бувають двох типів:
Мережеві шуруповерти, ті що підключаються до наявної електромережі з напругою 220 Вт. Серед їх переваг можна відзначити стабільну роботу зі збереженням номінальної потужності протягом усього часу, відсутність необхідності підзарядки, високу потужність та відносно доступну ціну. Вони ідеально підходять для виконання складних монтажних робіт, але обмежені довжиною кабеля. Тому не завжди є можливість роботи ними у важкодоступних місцях або там, де немає вільної розетки. До прикладу, таким шуруповертом складно працювати на висоті або без подовжувача;
Акумуляторні шуруповерти працюють від вбудованої акумуляторної батареї, за рахунок чого вони є більш мобільними і зручними у користуванні, особливо, якщо немає можливості підключитися до електромережі або доступ до неї обмежений. Для них не потрібен подовжувач. Однак, такі моделі зазвичай поступаються за потужністю мережевим аналогам, особливо, якщо говорити про недорогі шуруповерти, а також вони мають обмежений час роботи, потрібно постійно слідкувати за рівнем заряду батареї аби пристрій не відмовився працювати у найбільш відповідальний момент.
Щоб правильно обрати тип шуруповерта варто звертати увагу, перш за все, на умови, в яких він буде використовуватися, а також зважати на його технічні характеристики та функціональні особливості.
Технічні характеристики шуруповертів
Технічні характеристики такого приладу залежать від його типу. Якщо ви плануєте вибрати мережевий шуруповерт, то варто звернути увагу на наступні показники:
Крутний момент визначає силу, з якою обертається робочий вал шуруповерта. Від цього залежить розмір кріплень та тип матеріалу, з якими може працювати пристрій. Крутний момент вимірюється в Ньютонах на метр (Нм).
Моделі з крутним моментом: до 20 Нм — призначені для закручування маленьких саморізів або для збирання меблів; 25-30 Нм — для гіпсокартону та пластику і кріплень середнього розміру; 30-35 Нм — можуть просвердлити дерев’яну поверхню, а 40 Нм — здатні працювати з металом та кріпленнями великого розміру.
Крутний момент у межах 75 – 100 Нм зазвичай мають професійні моделі шуруповертів. Найбільший крутний момент у пристроїв з тангенціальним ударом, він може сягати 150 – 200 Нм.
Більш потужні моделі зазвичай використовують у професійній діяльності, а для домашнього вжитку цілком може вистачити менш потужного інструменту.
Швидкість обертання важливий критерій для тих, хто збирається використовувати шуруповерт в якості дриля, а от для закручування кріплень швидкість немає значення. У переважній більшості моделей передбачено приблизно 3 швидкості.
Найменша, тобто, до 1000 обертів призначена для закручування кріплень, а найвища близько 13 000 обертів — для свердління. Також є прилади, які мають додаткову функцію ударного дриля, тобто може працювати ще з більшою швидкістю.
Потужність у мережевих шуруповертів вона зазвичай коливається від 100 Вт до 700 Вт. Моделі з потужністю 250-300 Вт призначені для виконання простих побутових робіт — вкручування саморізів або свердління дерева, прилади потужністю 300-400 Вт — знадобляться тим, хто планує закручування більш великих саморізів, свердління твердої деревини та металу.
Вага важливий критерій, адже від нього залежить наскільки зручно буде користуватися пристроєм. Мережеві шуруповерти зазвичай мають вагу меншу, ніж акумуляторні, на 800-1000 грамів. Тому вони ідеально підходять для тривалої роботи.
Тип патрону він може бути швидкозатискним або шестигранним. Перший тип вважається більш практичним для повсякденного використання, адже для заміни насадки не потрібен спеціальний ключ, її можна зняти вручну. Шестигранний патрон вимагає використання спеціального ключа, який продається в комплекті.
Якщо говорити про акумуляторні шуруповерти, то тут, крім вище зазначених характеристик, важливу роль грає тип батареї. Адже вона визначає приблизний час роботи, швидкість зарядки і довговічність використання.
На сьогоднішній день зустрічаються моделі акумуляторних шуруповертів з батареями такого типу:
- нікель-кадмієві (Ni-Cd) — вирізняється стійкістю до коливання температур і мають доступну ціну, але важать більше, ніж інші, та можуть розряджатися у стані спокою, якщо довго ними не користуватися;
- літій-іонні (Li-Ion) та літій-полімерні (Li-Pol) — найбільш популярний варіант. В такій батареї відсутній принцип саморозрядження, немає ефекту пам’яті та найвищий показник вольтажу. Однак, вона дуже чуттєва до низьких температур і швидко розряджається на холоді;
- нікель-метал-гібридні (Ni-Mh) — забезпечують високий рівень напруги, однак, життєвий ресурс найнижчий.
Функціональні особливості шуруповертів
Сучасні моделі шуруповертів пропонують великий вибір додаткових функцій користувачу. Вони не впливають на ефективність та потужність роботи. Однак, роблять її більш комфортною. Зокрема, серед таких функцій варто відмітити:
- Реверс зворотній хід, що дозволяє не лише вкручувати шуруп, а й викручувати його за необхідності;
- Імпульсний режим передбачає роботу вала ривками, що дозволяє викручувати навіть ті шурупи чи саморізи, що з часом заіржавіли або закисли;
- Світлодіодне підсвічування корисна функція для роботи в темних місцях або вночі, коли необхідно підсвітити робочу зону;
- Автостоп та захист від заклинювання під час свердління;
- Вбудований модуль для відстеження та діагностики інструменту;
- Ударний режим призначений для роботи із твердими матеріалами. Він не є постійним, а вмикається, коли на шляху пристрою трапляється перепона.
Також під час покупки шуруповерта варто звертати на якість матеріалів та комплектуючих, з яких він виповнений, ергономічність форми, торгову марку-виробника та вартість пристрою. В комплекті додатково може бути комплект насадок або знімний акумулятор.
Найкращі електричні шуруповерти на 2024 рік
Акумуляторний дриль-шуруповерт Haisser CD-L0418 (ціна 1300 грн) — це легкий (вага 1,15 кг) і зручний у користуванні пристрій, який має швидкість обертання 1500 об/хвил, крутний момент 40 Нм, максимальний діаметр патрону 13 мм. Також він пропонує додаткові функції: реверсу, підсвічування та регулювання швидкості. Це недорога, але ефективна модель, яка здатна зробити отвір у дерев’яній поверхні діаметром 30 мм та сталі 10 мм. Шуруповерт оснащений літій-іонною акумуляторною батареєю з напругою 18 Вт.
Мережевий шуруповерт Ronix 2513T (ціна 1400 грн) — легкий (1,3 кг) і зручний у роботі пристрій зі швидкістю обертання 1650 об/хвил з можливістю її регулювання в залежності від типу робіт. Максимальний діаметр патрона 10 мм, споживана потужність 280 Вт. Крутний момент становить 35 Нм, тому модель підійде для утворення отворів середнього діаметру на гіпсокартоні, пластмасі та дерев’яній поверхні. Це ідеальний вибір для потреб домашнього господарства і не тільки
Акумуляторний ударний дриль-шурупокрут Black&Decker BDCH188N (ціна 2590 грн) — дуже легкий (вага 0,9 кг), компактний і зручний у використанні пристрій для домашнього вжитку (збірки меблів, дрібного ремонту і т.п. Він має ергономічну прогумовану рукоятку, двосторонню біту та вбудований літій-іонний акумулятор ємністю 1500 мАг. Швидкість обертання становить 400 об/хв, крутний момент 12 Нм, функцію реверса та регулювання швидкості.
Акумуляторна викрутка EINHELL TE-CI 18 (ціна від 3700 грн) — потужна акумуляторна модель зі швидкістю обертання 2300 об/хв та крутним моментом 180 Нм з тангенціальним ударом, що дозволяє ефективно виконувати будь-які завдання, свердлити отвори різного діаметру у матеріалах різної щільності. Шуруповерт має знімний акумулятор та можливість регулювання швидкості. Він також доволі легкий (вага 1,12 кг), тож ним легко користуватися будь-де.
Мережевий шуруповерт Makita FS 4000 (ціна 6000 грн) — зручний, компактний у розмірах та ефективний в роботі пристрій. Він має ергономічний корпус та рукоятку, що знижує втому рук користувача при тривалій експлуатації. Повітряні відводи сконструйовані таким чином, щоб відпрацьоване повітря не піднімало пил та сміття при роботі близько до підлоги. Швидкість обертів складає 4000 об/хв, максимальний діаметр патрону 6 мм. Це ідеальне рішення для кріплення листів гіпсокартону.
Ціни на найкращі шуруповерти в 2024 році в інтернет-магазині top-unity.com.ua https://top-unity.com.ua/
На сьогоднішній день на ринку можна знайти великий вибір такого інструменту різного типу, технічних властивостей, цінової категорії, торгових марок виробників тощо. Спеціалісти рекомендують обирати, враховуючи свій власний бюджет, а також умови використання і вид робіт, для яких потрібен шуруповерт.
В цілому, середня ціна якісного мережевого шуруповерта коливається в межах $40 – $50. Пристрої із вказаного цінового сегмента точно не розчарують своєю якістю, особливо, якщо вони потрібні для домашнього вжитку.
Акумуляторні моделі коштують дорожче. В середньому ціна якісного шуруповерту такого типу знаходиться в межах $100 – $200. Сюди входять найкращі моделі так званих «бюджетних» брендів, які мають гарну репутацію на ринку, а також найпростіші пристрої відомих виробників.