У цибулі та часнику біліють кінчики? Чому це відбувається та як виправити цю проблему

Кожен садівник чи городник стикається з проблемами, пов’язаними з дефіцитом певних елементів живлення в ґрунті. Це може призвести до погіршення стану рослин, змін у їхньому вигляді та навіть зниження врожайності. Важливо своєчасно розпізнати ознаки нестачі різних мікроелементів і вжити відповідних заходів для корекції ситуації.

Ось кілька порад, як правильно вирішувати проблеми з дефіцитом важливих речовин у ґрунті та забезпечити здоровий ріст ваших рослин.

1. КИСЛА ПОЧВА. Щоб нейтралізувати кислотність, розчиніть 3 ст. л. кальцієвої селітри в 10 л води й вилийте під кожну рослину по півсклянки розчину. Якщо немає кальцієвої селітри, можна замінити її золою: розведіть 2 стакани золи в гарячій воді, перемішайте і вилийте в відро води.

2. НЕДОСТАТНІСТЬ АЗОТУ. Якщо рослини мають жовтувато-світло-зелену забарвленість листя, а кінчики білого кольору, це свідчить про дефіцит азоту. У такому випадку потрібно терміново почати обприскування листя вечором за допомогою настояного розчину, приготованого з 3 ст. л. добрива на 10 л води, або підживлення кальцієвою селітрою (3 ст. л. на 10 л води).

3. НЕДОСТАТНІСТЬ МЕДІ. Якщо рослини ростуть на торф’яних ґрунтах або у ґрунтах, де використовували торф, можливе побіління кінчиків листя через нестачу міді. Щоб виправити ситуацію, полийте ґрунт під рослинами розчином хлорокису міді: 1 ч. л. препарату на 5 л води (0,1%-ний розчин). Також можна використовувати мідний купорос або бордоську рідину.

4. НЕДОСТАТНІСТЬ КАЛІЮ. При дефіциті калію листя може трохи закручуватись. Щоб виправити ситуацію, зробіть калійну підгодівлю: розведіть 3 ст. л. калію в 10 л води і поливайте кожну рослину по 1 склянці розчину. Лук та часник добре переносять хлор, тому можна використовувати хлористий калій.

Не поспішайте і не наносіть підживлення на сухі рослини. Проводьте їх підживлення увечері, попередньо поливши рослини водою, якщо погода суха.

Заключення

Правильне внесення добрив та своєчасне усунення дефіциту поживних елементів у ґрунті – це запорука здорового росту рослин і високих урожаїв. Слідкуйте за станом ваших культур і не забувайте про підживлення, яке може значно покращити їх розвиток. Звертайте увагу на ознаки нестачі різних мікроелементів і своєчасно реагуйте, застосовуючи відповідні добрива для покращення ґрунтових умов.