Заздрість бере: показуємо, як живе проста вчителька в Швеції

Люди рідко задовольняються тим, що мають. Вони задивляються на чужі життя, заздрять і думають, що десь там, у іншому місті чи країні, живеться набагато краще.

Дивишся огляд якоїсь скандинавської квартири і думаєш: живуть же люди! Хоча за кадром, мабуть, ховається ціла купа проблем, життєвих негараздів і локальних труднощів. Саме тому у своїх статтях я намагаюся розповідати не тільки про інтер’єр та ремонт, але й трохи про людей, які живуть у цих домівках.

Сьогодні я покажу вам двокімнатну квартиру 47-річної вчительки з Лідінге, віддаленого передмістя Стокгольма, розташованого на острові.

Наша героїня живе тут з народження. Її батьки походять з робітничої династії. Цю двокімнатну квартиру вона успадкувала від них. Вчителька працює у місцевій гімназії, розлучена, має дитину, яка навчається у коледжі та живе у студентському гуртожитку.

Цей район майже повністю складається з будинків у подібному стилі. Найстаріша будівля тут побудована у 1911 році. Квартира вчительки – простора двокімнатна площа 55 квадратних метрів, розташована на першому поверсі.

Білі стіни та дерев’яна підлога – класика скандинавського дизайну. Будьте впевнені, що й півстоліття тому квартира виглядала майже так само (навіть деякі меблі тут залишилися з тієї епохи).

Інтер’єр виглядає позачасовим. Можна подумати, що жінці важко жити серед речей своїх батьків. З іншого боку, хочеться позаздрити такій спадковості поколінь. Речі – це ниточка між минулим і теперішнім. Жодної гонитви за модою. Замість того, щоб витрачати гроші на меблі та предмети побуту, люди відкривають для себе світ, подорожують.

І як тут зрозуміти, що краще? Як зрозуміти, як насправді живе людина? Щаслива вона в цьому домі? Чи ні?

Вид з двору на вікна квартири, де живе вчителька.

Повернемося всередину. Так виглядає обідня зона у вітальні. Кухні у більшості старих скандинавських квартир – дуже маленькі.

Загальний вигляд обідньої зони (килими під столом – теж скандинавська родзинка, у наших будинках таке зустрічається рідко).

Мені подобаються старі шафи та стелажі. Вони виглядають набагато краще, ніж стелажі з Ікеї, які дуже часто зустрічаються у скандинавських інтер’єрах.

Зазирнемо у спальню?

У цій кімнаті немає нічого надзвичайного – мінімум меблів, світлі відтінки, щільні штори. Цікаво лише, як організоване зберігання одягу – стелажі з коробками сховані за білою портьєрою. Такого я ще не бачила, але виглядає цікаво.

Просто і без витребеньок.

Але варто лише виглянути назовні і… дух захоплює. Добре жити так близько до лісу.

До речі, у спальні є невеличкий сюрприз (ліворуч від ліжка знаходиться… ванна кімната). Трохи нижче я покажу планування квартири.

Кухня більша, ніж у наших «хрущовках», але для обіднього столу все одно не знайшлося місця. В куточку біля вікна – міні-комора для продуктів з тривалим терміном зберігання. Уздовж протилежної стіни стоїть холодильник.

Так організована система зберігання продуктів на кухні – крупи та приправи, що використовуються щодня, знаходяться на самому видному місці.

Вид з кухні на просторий коридор і вітальню.

Ще мені сподобалася ванна кімната. Вона досить стильна та симпатична на відміну від інших шведських квартир (зазвичай шведи приділяють надто мало уваги облаштуванню цього приміщення).

Навпроти душового відділення розташований куточок, де можна навести красу і вмитися перед сном.

Туалет знаходиться окремо від ванної кімнати. Це теж незвично для шведів.

Вхід у під’їзд та загальний балкон на другому поверсі.

Ось так виглядає квартира шведської вчительки. Як вам?