Хочете, щоб ваше грошове дерево було здоровим і тішило око? Ось 4 натуральні способи підживлення
Ця рослина часто зустрічається в оселях як у досвідчених, так і в новачків серед садівників. Крассула, відома також як грошове дерево, є сукулентом, який має популярність із кількох причин. Деякі люди вірять, що її маленькі округлі листочки, схожі на монетки, здатні покращити фінансовий стан родини. Інші цінують цю рослину за її невибагливість у догляді.
У будь-якому випадку, якщо ви хочете, щоб грошове дерево тішило вас своїм виглядом якнайдовше, варто знати кілька секретів догляду. Попри те, що ця рослина не потребує значних зусиль, для її гарного росту важливо забезпечити регулярне підживлення. Якщо дотримуватися рекомендацій, є шанс навіть побачити її цвітіння! Давайте розглянемо, як цього досягти.
4 натуральні способи підживлення грошового дерева
1. Дріжджовий розчин
Для приготування знадобиться 1 літр теплої води, 10 г свіжих дріжджів і 1 чайна ложка цукру. Усі інгредієнти слід розчинити, а потім залишити суміш у світлому місці на добу. Після цього полийте рослину під корінь.
2. Цитрусовий настій
Для цього методу використовуйте шкірку 1 лимона та 2 мандаринів. Залийте її 500 мл окропу й залиште настоюватися в темному місці протягом трьох днів. Після проціджування розведіть настій водою у співвідношенні 1:3, а тоді використовуйте для поливу.
3. Настій золи з дерев
Візьміть 2 склянки липової або березової золи, залийте 1 літром окропу й залиште в темному місці на тиждень. Отриманий настій процідіть і використовуйте для підживлення.
4. Настій яєчної шкаралупи
Подрібніть шкаралупу від 5 яєць у ступці або за допомогою м’ясорубки. Залийте її 500 мл окропу й настоюйте 12 днів у темному місці. Після проціджування полийте рослину. Невеличкі шматочки шкаралупи можна також додати до верхнього шару ґрунту.
Уникайте азотних добрив
Якщо ваша мета — цвітіння грошового дерева, уникайте використання промислових азотних добрив. Ці речовини стимулюють ріст листя, проте перешкоджають формуванню квіткових бруньок.
Як бачите, натуральні добрива зовсім нескладно приготувати. Рекомендуємо використовувати їх увечері або в похмуру погоду, а після поливу розпушувати ґрунт у горщику. Це допоможе кореневій системі крассули отримувати кисень і краще засвоювати поживні речовини.
А чи є у вашому домі грошове дерево?