Два бюджетні засоби, які допоможуть вам збирати огірки до пізньої осені

Досвідчені садівники часто використовують для підживлення огірків зеленку та йод. Ці розчини допомагають позбутися кореневої гнилі, борошнистої роси та фітофторозу.

Огірки підживлюють йодним добривом, щоб знищити грибки, бактерії та віруси. Саме йод має бактерицидні та антисептичні властивості. Добриво можна приготувати кількома способами.

Розчиніть у відрі води сорок крапель водного розчину йоду. Під один кущ потрібно внести 500 мл добрива. Через місяць повторіть підживлення. Для обробки огірків від вже наявної хвороби допоможе йод з молоком. Розчиніть у відрі води літр молока і 10 крапель йоду. Вносіть добриво під корінь.

Для боротьби з борошнистою росою приготуйте такий розчин: у 9000 мл води розчиніть літр магазинного молока і 12 крапель йоду. Раз на 14 днів обприскуйте кущі огірків. Цей склад підвищить врожайність та прискорить їх ріст.

Такий склад допоможе при різних хворобах: у відрі води розчиніть літр сироватки і 35 крапель йоду. Раз на три тижні проводьте обробку до моменту збирання врожаю.

Для кращого формування зав’язі та у профілактичних цілях проти захворювань допоможе борна кислота. У відрі теплої води розчиніть пів чайної ложки борної кислоти, 15 крапель йоду і літр сироватки. За сезон проведіть три обробки.

Крім йоду часто використовують зеленку.

Від кореневої гнилі приготуйте такий розчин: спочатку розчиніть у відрі води десять крапель зеленки. Спочатку обприскайте та полийте огірки цим складом, а потім проведіть обробку йодним розчином. У відрі води розчиніть десять крапель йоду.

Від борошнистої роси потрібно змішати 2800 мл сироватки та 5 мл зеленки. Раз на три дні проводьте обприскування до повного одужання.

Проти несправжньої борошнистої роси потрібно змішати 9000 мл води, літр сироватки та по 10 мл йоду і зеленки. Проводьте полив ввечері або вранці.