SEO майбутнього: куди приведе пошукову оптимізацію маркетинг?
Епоха інформаційного суспільства насичена подіями, новаціями та вдосконаленням звичних рутинних процесів. Вебмаркетинг задає вектор руху для всієї спільноти залучених в інформаційний обмін — виробникам, споживачам, посередникам. Залишатися на гребні хвилі модних тенденцій та зберігати свої конкурентні позиції бізнесам допомагає SEO-оптимізація. Завдяки їй вдається вчасно скоригувати контент та портфоліо компанії відповідно до пошукових запитів, що мають попит.
Навчитись вдало жонглювати темами, ключовиками та іншими елементами SEO-системи можна на онлайн-курсах від академії інтернет-маркетингу Webpromoexperts за посиланням: https://webpromoexperts.net/ua/courses/kursi-seo-optimizacii/. Після навчання жодні зміни у підходах та концепціях до SEO вже не лякатимуть вам, а, навпаки, відкриватимуть нові горизонти для розвитку.
Як вплине експансія ШІ
Із появою штучного інтелекту у вільному доступі з’явилися чутки про знецінення та поступове знищення більшості професій у галузі вебмаркетингу. На ШІ покладаються великі сподівання у генеруванні текстового, візуального та графічного контенту. Проте практичне використання ШІ демонструє, що без управління, контролю та опрацювання людиною з професійними навичками та знаннями, матеріали, створені ним, не мають цінності.
ШІ для SEO-спеціаліста — зручний інструмент. Це ніби помічник, якому можна доручати трудомістку, рутинну, нецікаву роботу, задля заощадження сил та часу:
- написання метатегів;
- продукування зображень;
- підготовку рерайтів по запитах;
- пошук ідей для статей та публікацій;
- написання кодів, алгоритмів та навіть вебсайтів;
- пошук помилок.
Окрім загально відомого Chat GPT варто спробувати сервіси Midjourney, CopyAI, Jasper, Frase, Bard. З їх допомогою буденна робота маркетолога стає легшою та цікавішою. Проте варто пам’ятати про перевірку фактів та особисту креативність — саме вони відрізняють хороший контент.
Кількість чи якість: що важливіше для контенту
ШІ використовують абсолютно всю інформацію з мережі у вільному доступі. А більшість даних з відкритих акаунтів користувачів по суті — інформаційне сміття. У штучного інтелекту відсутня опція критичного мислення, притаманного людині. Він лише добирає інформацію, що підходить за запитом, та компілює відповіді із розрізнених джерел.
Якщо перекласти функцію створення контенту виключно на ШІ, вже за кілька місяців інтернет потоне у морі неякісних шаблонних статей з помилками та суперечностями фактів. Тому у фокусі уваги вебмаркетологів має перебувати якість та користь публікацій на противагу їх кількості, необґрунтованому зростанню конверсії. Експертність, доказовість підвищуватимуть авторитетність сайтів та привертатимуть увагу аудиторії.
Це стосується й соціальних медіа. Вплив інфлюенсерів зростатиме, але разом з вимогами до нього. Успішність контенту блогерів вимірюватиметься інформаційною насиченістю та цільовою спрямованістю їх публікацій.
Завдання SEO-спеціалістів на найближчу перспективу полягає у невтомному моніторингу новинок, зміни інтересів та потреб споживачів з метою швидкого реагування та вдосконалення контенту.