Переваги використання слухових апаратів

У цій статті розглядаються деякі питання, що стосуються не компенсованої втрати слуху та переваги, які надають слухові апарати.

Не допускають зниження когнітивних функцій

Втрата слуху торкається не лише наших вух.

Соціальна ізоляція є очевидною проблемою. Втрата слуху може створити у ваших співрозмовників враження, що ви не зацікавлені у розмові. А самі люди, які слабо чують, не розуміють про що йдеться в розмові і відповідають невпопад. Люди з втратою слуху, що не ігнорується, починають відмовлятися від соціальних взаємодій, які допомагають їм підтримувати зв’язок з іншими людьми. Така добровільна ізоляція може призвести до самотності та депресії.

Тривала, не компенсована втрата слуху в одній з перспектив, може призвести і до деменції. Зв’язок такий: втрата слуху лягає тягарем на когнітивні здібності, зниження когнітивних функцій ускладнює розуміння того, що ви чуєте, що призводить до негативних змін у мозку. Ізоляція, самотність та депресія також підживлюють цей зв’язок.

Дуже важливо починати компенсувати втрату слуху на ранній стадії. Якщо ви чуєте звуки гучністю 25 децибел, наприклад, шепіт, це нормальний слух. Однак фактично було встановлено зв’язок зі зниженням когнітивних функцій на кожні 10 децибел втрати слуху.

Втрата слуху впливає на психологічне здоров’я

Ваше соціальне життя та загальний настрій може сильно погіршитися впливом втрати слуху. Особливо, якщо ви не можете розуміти мову в шумній обстановці.

Ігнорування використання слухових апаратів може призвести до самотності, а вона спричинить інші психологічні проблеми у вигляді депресії, невпевненості в собі, стомлюваності, дратівливості.

Сучасні слухові апарати полегшують втрату слуху. Завдяки новим технологіям цифрових слухових апаратів, які забезпечують більшу чіткість мови та приглушення непотрібного шуму під час розмови.

Чого чекати у перші тижні, використовуючи слухові апарати

Коли ви освоїтеся зі слуховим апаратом, ви відчуєте наступне:

Підвищується гострота слуху

Наприклад, під час перегляду телевізора або під час розмови. Часто такі звуки, як кроки, цокання годинника, шум комп’ютера, гудіння холодильника, можуть здатися надзвичайно гучними, при першому використанні слухових апаратів. Це нормально. Здатність відключатися від цих звуків поліпшиться зі звиканням до слуховим апаратом.

Менше проблем з розумінням мови у шумі

Гучний звук буде створювати проблеми зі слухом навіть при використанні слухових апаратів, але, якщо вже на те пішло, то для людей зі здоровим слухом теж. У таких ситуаціях дуже допоможуть слухові апарати із подвійними спрямованими мікрофонами.

Якщо правильно підібрати слуховий апарат, він може надати істотну допомогу у спілкуванні. Але цей процес вимагає адаптації користувача. Пам’ятайте, що в більшості випадків для розвитку втрати слуху знадобилося багато років. Мозку може знадобитися кілька місяців для прийняття та адаптування до нового кращого слуху.

Кому найбільше потрібні слухові апарати

Людям зі втратою слуху і всім навколо них. Приблизно третина дорослих у віці 65 років страждають на вікову втрату слуху (пресбіакузис). Цей тип втрати слуху відбувається поступово, з часом, протягом багатьох років.

Часто, членам сім’ї доводиться повторюватися або підвищувати голос при спілкуванні з людиною, яка слабо чує. Це буде джерелом роздратування для всіх. У свою чергу, самі люди, які погано чують, думають, що інші просто «бурмочать», або «говорять не виразно». Тут проблема полягає в втраті слуху, а не в голосі того, хто говорить.

Слухові апарати неспроможні відновити слух до здорового рівня. Але стануть найкращим варіантом при вирішенні проблем зі спілкуванням, стосунками в сім’ї та з друзями, а також на роботі, пов’язаними зі втратою слуху.