Матусині парфуми: 9 найкращих ароматів тих часів, які викликають ностальгію
Моя мама ніколи не була жінкою, розпещеною розкішшю, ані в молодості, ані зараз. Вона завжди намагалася віддати найкраще мені та брату, і більша частина сімейного бюджету йшла саме на нас. Проте доглядати за собою мама вміла. З дитинства я любила розглядати її косметику і потайки нюхати парфуми, поки ніхто не бачив. Знайоме відчуття, чи не так?
Жінки тоді ставилися до парфумів з особливою трепетністю. Адже, скільки б ти не зібрала заощаджень, бажаний флакончик ще треба було знайти. У кінці 80-х мамині парфуми пахли жасмином, коренем ірису та пачулі. Тато привіз їх з-за кордону під час відрядження, і це був найкращий подарунок на день народження. Той аромат і досі викликає в мене теплу ностальгію.
Пропоную вам згадати найкращі аромати минулих часів:
«Ризький бузок» від Dzintars
На радянському ринку з часом з’явилася велика кількість іноземних парфумів, але далеко не кожна жінка могла собі їх дозволити. Бюджетним варіантом був «Ризький бузок» із Прибалтики. Сучасним модницям цей парфум може здатися занадто простим, адже в ньому лише запах бузку з легкими нотками кориці. Але саме в цьому його особлива чарівність — легкий, пряний і «смачний» аромат.
Climat від Lancome
Цей аромат з’явився на радянському ринку ще в 70-х, але справжньої популярності набув після виходу фільму «Іронія долі». Саме Climat від Lancome Іполит подарував Наді на Новий рік. Основу парфуму складають ноти фіалки, конвалії, бергамота, троянди, нарциса та сандалу. Аромат ігристий і дуже стійкий. Сучасна версія цього парфуму також завоювала популярність у європейських жінок.
Estee від Estee Lauder
Запах з’явився в США ще в 1968 році, але до нас дістався значно пізніше. Він одразу припав до душі нашим жінкам завдяки нотам альдегіду, коріандру, троянди, жасмину та ірису. Аромат також включає нотки кедра, іланг-іланга та меду, що роблять його ще цікавішим.
Mon Parfum від Paloma Picasso
Чарівний аромат, створений дочкою самого Пабло Пікассо, був дуже популярним у 80-х роках. Його легко можна знайти і сьогодні, щоправда, тепер він називається Paloma Picasso. У парфумі гармонійно поєднуються ноти гіацинту, іланг-іланга, бергамота, ангеліки, троянди та цитрусових.
Opium від Yves Saint Laurent
Це класичний парфум, випущений ще в 1977 році. Вже у 80-х роках радянські жінки стояли в чергах за цим ароматом. Його впізнаваний східний характер і незвичайна упаковка, створена самим Івом Сен-Лораном, робили його особливим. З роками було випущено багато варіацій, але кожна з них залишає в собі частинку оригінального духу.
L’Air du Temps від Nina Ricci
Цей солодкий квітково-східний аромат був мрією багатьох жінок у 80-х роках. У його серці — сандал, пачулі, корінь ірису, жасмин, ветивер, кедр і троянда, а нотки альдегіду, коріандру, цитрусових і персика робили його особливо привабливим.
Anais Anais від Cacharel
Ніжний квітковий аромат, що з’явився в Союзі вже після перебудови. Він відрізнявся від багатьох інших популярних ароматів тим, що його композиція включала апельсин, смородину, білу лілію та марокканський жасмин. Ненав’язливий і елегантний, він підходить як дорослим жінкам, так і молодим дівчатам.
Chanel No. 5 від Chanel
Цей легендарний парфум був випущений ще в 20-х роках, але залишився модним і донині. У часи Союзу він був символом розкішного життя, і його було важко дістати. Можливо, саме тому Chanel No. 5 досі вважається одним із найкращих у світі.
Пам’ятаю, як мамині парфуми стояли на туалетному столику, немов прапор на площі. Вона використовувала їх економно, лише декілька крапель, але цього було достатньо, щоб аромат огортав, як шовкова вуаль. А який парфум був улюбленим у вашої мами? Змінювалися її вподобання з віком? Діліться своїми спогадами!