Мій сирно-пісочний пляцок точно вас підкорить! Печу одним коржем. Ділюся з вами своїм перевіреним рецептом

Коли я хочу побалувати рідних чимось по-справжньому домашнім і затишним, цей сирний пиріг — мій безпрограшний варіант. Він ніжний, ароматний, з ледь хрусткою скоринкою й насиченою сирною начинкою. У ньому поєднуються прості інгредієнти, любов до випічки і трішечки фантазії. Ділюся з вами своїм перевіреним рецептом, що завжди дарує море задоволення і тепла.

Для тіста мені знадобилося:

  • 50 г цукру; 50 г вершкового масла; дрібка солі;
  • 2 яйця; 230–250 г борошна; 1 ч. л. розпушувача (близько 5 г)

Для начинки:

  • 500 г сиру будь-якої жирності (я брала 9%); 2 яйця;
  • 150 г сметани (підійде як жирна, так і легка); 100 г цукру; ванілін — за смаком;
  • 60 г кукурудзяного крохмалю (можна замінити такою ж кількістю борошна або манки — я так і зробила)
  • 100 г родзинок; 100 г кураги або сушеної вишні чи черешні — все, що є під рукою

Як я готувала:

Розм’якшене масло з’єднала з цукром і дрібкою солі. Додала яйця, все гарненько перемішала. Поступово ввела борошно, змішане з розпушувачем, і замісила м’яке, слухняне тісто. Воно не липке і дуже приємне в роботі.

Форму 20×25 см вистелила пергаментом. Розподілила тісто руками по дну рівним шаром.

Щоб форма не розповзлася в духовці (у мене була розсувна рамка), обмотала її міцною ниткою. Можна скористатися скріпками чи іншим способом фіксації.

Для начинки в глибокій мисці з’єднала сир, яйця, сметану, цукор, ванілін і манку (бо крохмалю не знайшлось). Збила все занурювальним блендером до однорідної консистенції.

Додала попередньо запарені, обсушені сухофрукти й акуратно перемішала. Вилити масу на тісто, розрівняти. Для посипки руками перетерла 30 г масла з 50 г борошна і 50 г цукру — вийшла крихта. Посипала нею пиріг. Ще додала трохи мигдальних пелюсток для краси та хрускоту.

Випікала у розігрітій до 180°C духовці (режим верх/низ, без конвекції) близько 50–60 хвилин, до легкого золотистого кольору.

Після випікання дала пирогу охолонути — він гарно тримає форму, не кришиться і чудово нарізається. А на смак — просто божественний! Ідеально до чаю, кави або навіть просто так.

Щиро рекомендую спробувати. Цей пиріг — моя любов з першого шматочка.

Новорожденную пантеру бросила мать, но ее спасли люди Новорожденную пантеру бросила мать, но ее спасли люди

Луне было всего восемь дней, когда от нее отказалась мать.

Новая оптическая иллюзия с кубами вызвала бурю споров в Интернете Новая оптическая иллюзия с кубами вызвала бурю споров в Интернете

Кажется, что два куба движутся. Но на самом деле это не так.