Жаліти не треба: правильно обрізаємо троянди і вони завжди будуть квітнути розкішно

Поки троянда цвіте, вона витрачає всі сили лише на цей процес. Хоча це виглядає красиво, кущ може виглядати «сумно»: лише кілька великих бутонів. Якщо ви прагнете досягти потужного та пишного цвітіння, необхідно нещадно обрізати троянду! Ідеальний час для цього — саме під час цвітіння. Не шкодуйте троянду, обрізайте її сміливо!

Обрізка троянд для пишного цвітіння

Поки троянда цвіте, вона не може випускати нові пагони, які додають кущу особливої пишності. Цього можна досягти вже під час другого цвітіння, яке зазвичай припадає на серпень. Пробудження нижніх бруньок відбувається через 2 тижні після цвітіння, що ускладнює або робить неможливим друге цвітіння. Вегетація молодих пагонів займає близько 1,5 місяців, і цей процес можна прискорити обрізкою бутонів!

Як правильно обрізати троянду

Чайно-гібридна троянда: обрізається на 3 бруньки.

Флорибунда: обрізається на 5 бруньок. Обрізати потрібно, рахуючи 5-листники, оскільки 3-листники — це хибне листя.

Обрізати потрібно так, щоб майбутні пагони дивилися назовні куща, а не всередину. Вибирайте листок, який дивиться назовні. Відступіть від вибраної бруньки 1,5 см і зріжте верхівку під кутом 45 градусів.

Підживлення після обрізки

Після обрізки підживіть троянди водорозчинними фосфорно-калійними добривами. Це допоможе кущу наростити нові пагони та бутони.

Не бійтеся обрізати троянду. Робіть це з упевненістю, і після нескладних маніпуляцій ваш кущ стане пишним, красивим і просто шикарним!