Один раз обробила і вся тля обсипалася. Третій рік не турбує мій город
Доброго дня, дорогі читачі! У цій статті поговоримо про тлю, точніше про те, як боротися з цим шкідником. Цього року особливо багато тлі на моїй ділянці – від троянд і смородини до дерев та навіть декоративних рослин. Боротися з ними просто необхідно, хоча не всі народні рецепти дієві. Пропоную вам один перевірений метод, який допомагає мені вже не перший раз.
Як я вже зазначила вище, тля поселяється на будь-якій рослині – від овочів і кущів до дерев та декоративних рослин. Часто зустрічаю цю проблему. Раніше я пробувала багато народних рецептів, але у них є один великий недолік – майже 90% з них не працюють проти тлі.
А ось який спосіб мені розповів агроном з 20-річним досвідом роботи. У ході моїх експериментів, спілкування з підписниками та відвідування форумів, я зібрала для вас настій, який дійсно допомагає боротися з тлею. Я його випробувала на своїй ділянці вже не раз, тому пропоную перейти ближче до справи.
Нам знадобиться старий добрий аміак або нашатирний спирт – дешевий засіб, який позбавляє від тлі за лічені дні. Більше того, шкідник не з’являється на ділянці цілий рік. 20 крапель нашатирю вливають в 1,5 літра води, розмішують і одразу ж обприскують рослини. Тля гине миттєво. До речі, їдкий запах нашатирю чудово відлякує не тільки тлю, а й інших шкідливих комах, навіть кліщів.
Мильний розчин
Перед використанням потрібно приготувати розчин. Для цього я використовую 200 грамів господарського мила, яке розчиняю в 2 літрах води. Але використовую не просту воду – нам знадобиться будь-яка бур’янова трава зі сильним запахом, наприклад, у мене поруч є чистотіл – чудовий варіант. Нарізаємо його маленькими паличками і відправляємо в каструлю з 2 літрами води. Все це потрібно прокип’ятити, щоб отримати дійсно хороший відвар.
Далі охолоджую розчин з чистотілу, проціджую і змішую відвар з 200 гр господарського мила. У вас вийде густий розчин. Потім розбавляємо його у співвідношенні 1 до 10, тобто на 2 літри розчину додаю 20 літрів води. Пропорції підбирайте самостійно, виходячи з потреби. Цей розчин можна зберігати і використовувати пізніше, коли він вам знадобиться.
Бажаю вам успіху в боротьбі з тлею!