Обрізання півонії після цвітіння: навіщо і як це правильно робити

Якщо провести неправильну обрізку півоній, наступного року вони можуть не зацвісти. Для того щоб півонії довше цвіли в наступному році і радували пишними та ароматними квітами, їх необхідно обрізати після цвітіння.

Велика помилка — обрізати квіткові бруньки.

Обрізку слід проводити через місяць після того, як опадуть квіти. У цей момент стебла починають схилятися до землі. Цей період настає в середині літа. До цього часу кущ встигає насититися всіма необхідними елементами і нарастити нові бруньки. Тому з обрізкою поспішати не варто.

Але не тільки обрізка важлива в літньому догляді за кущами. Опале листя потрібно прибрати, землю зволожити і підживити гноєм. Полив відіграє важливу роль у формуванні бруньок. Вже після цього можна проводити обрізку кущів.

Обрізку слід проводити кущам до 10 років. Обрізка залежить від виду півонії — трав’яниста або деревоподібна. Перший сорт обрізають так, щоб з землі стирчали стебла висотою в кілька сантиметрів. Інший вид так обрізати не можна, оскільки квіти в наступному році будуть цвісти на торішніх бруньках. Таким півоніям проводять лише санітарну обрізку. Відцвілі бутони видаляють на дві бруньки нижче від квітки.

Как создать красивые и интересные клумбы на даче своими руками (30+ идей) Как создать красивые и интересные клумбы на даче своими руками (30+ идей)

30 дачных идей, от которых вы будете в восторге! ??