Купуємо нове ліжко — як покращити умови для сну
Довге засинання, поганий сон, дратівливість протягом дня – це все прямі ознаки того, що умови для здорового сну явно не найкращі. Можливо, саме час нове ліжко купити, оскільки старе та незручне ложе може заважати нормально спати. Про які недоліки йдеться зазвичай?
Серед причин поганого сну — застарілий матрац, який вже саме час замінити, розхитаний каркас, непідходяща чи зіпсована основа під матрац. Незручності може створювати навіть одна-єдина зламана чи відсутня ламель під матрацом, оскільки вага вже буде розподілятися неправильно. Тому якщо щось таке вас турбує, варто зважити всі “за” і “проти” та купити дерев’яне ліжко від виробника.
Де слід вибирати ліжка?
Найкращий варіант для вибору ліжок – звернутися до виробництва, адже вони займаються створенням та продажем меблів для спальні, і так можна уникнути посередників та зайвих витрат, а значить, зекономити на купівлі. Це дуже важливо, оскільки, наприклад, ліжко з дерева саме по собі є недешевим товаром і купується на багато років. Інтернет-магазин Мюнгер пропонує дерев’яні ліжка в широкому асортименті, має власне виробництво меблів для спальні та ортопедичних матраців.
Втім, чим ширший спектр товарів, тим більша ймовірність, що при виборі можна заплутатися, тому пропонуємо поради, як підібрати найкраще та найзручніше ліжко для солодких снів.
Найважливіші характеристики
Власне, облаштовуючи спальню, ми турбуємося про те, щоб забезпечити найбільший комфорт. Те саме слід застосовувати й до ліжка. Найперше, що треба взяти до уваги — форму, розмір та зовнішній вигляд.
Форма і розмір ліжка
Традиційно серед форм переважають прямокутні ліжка, що легко пояснити – ширина спального місця зазвичай менша за довжину. Втім, сучасні фабрики можуть запропонувати яку завгодно форму – коло, овал та навіть форму серця. Складності можуть викликати лиш пошуки відповідної форми матраца та постільної білизни.
Серед різноманіття ліжок слід виділити основні розміри:
- односпальне, розраховане виключно на одну особу;
- полуторне, що підійде як одному користувачеві, так і парі (якщо розмір спальні не надто великий);
- ліжко двоспальне, що є найпоширенішою позицією, оскільки найчастіше ліжка купуються для подружжя.
Двоспальні ліжка водночас можуть бути як прямокутної форми (наприклад, в розмірі 160х200 см) або навіть квадратної (200х200 см). Тут вже треба вибирати по ваших уподобаннях та залежно від площі спальної кімнати.
Матеріали виготовлення
Серед матеріалів, з яких виготовляються ліжка, варто виділити ДСП, метал та деревину. Деревні плити є найдешевшим та найлегшим варіантом для меблів, проте ліжка з цього матеріалу мають найменший термін служби. Металеві ліжка в цьому плані дуже довговічні, але вони доволі важкі, що треба враховувати, якщо йдеться про перестановку чи переїзд. Ліжка з дерева – найбільш універсальний варіант, бо вони і міцні, і легко витримують декілька циклів збирання-розбирання, і можуть бути виконані в різноманітних стилях та дизайнах.
Переваги дерев’яних ліжок
Ліжка двоспальні дерев’яні відомі своєю витривалістю. Це важливо, оскільки вони розраховані на користування одночасно двома людьми, іноді їх купують в родини, ще є діти, що також додає навантаження. Також зазначимо, що повноцінне спальне місце містить не тільки ліжко, але також і матрац. Сьогодні є дуже популярними матраци на незалежному пружинному блоці, що також можуть бути доволі важкими, і це теж слід враховувати. Ліжко з бука розраховане на значні навантаження – з урахуванням не тільки ваги користувачів, але й ваги матраца, яка також може бути доволі великою.
Сучасні ліжка ціняться також за широкий функціонал. Наприклад, наявність м’якого узголів’я робить цей елемент меблів зручним не тільки для сну, але й для дозвілля. А механізм, що підіймає матрац, відкриває доступ до ніші під ліжком для зберігання речей. Звісно, ці опції є необов’язковими та збільшують ціну ліжка, проте вони роблять його більш привабливим і кориснішим, тож їм точно слід приділити увагу!