Чому не можна в гостях мити посуд та допомогати господарям прибирати зі столу

Мити посуду та прибирати зі столу не у власній оселі? Ні!

Побутові прикмети й традиції передаються від покоління до покоління. Деякі звичаї ми старанно дотримуємося, навіть не розуміючи, чому так прийнято. Деякі поради наших старших приживаються, інші з часом забуваються. Більшість сучасної молоді навіть не знає походження певних прикмет. Однією з таких є заборона на миття посуду в гостях.

Часто після гучних застіль гості намагаються виявити повагу та подяку господарям, допомагаючи прибрати зі столу. Здавалось би, що в цьому немає нічого поганого, але народна мудрість говорить: у гостях мити посуд не можна. На це є декілька причин:

1. Вода, якою миють посуд, може «змити» енергетику оселі, порушуючи гармонію дому. Гості залишають свою енергетику, що може призвести до конфліктів та сварок серед господарів.

2. З етичної точки зору мити посуд у чужій оселі – це поганий тон. Якщо гість береться за миття, це може сприйматися як образа для господині дому.

3. Посуд має властивість вбирати чужу енергетику. Після миття посуду гостями в оселі можуть залишатися чужі проблеми та негатив. Тому кухонне начиння треба очищати від залишків їжі, аби відновити енергетичний баланс.

Є також повір’я, що гості не повинні мити посуд у домі, де живе неодружена дівчина, адже це може відлякати женихів. У сімейних оселях миття посуду гостями може призвести до сварок і навіть розлучень, а також до втрати фінансової стабільності та удачі.

Мити посуд дозволено лише найближчим родичам і друзям. Ще одна прикмета попереджає, що гість, який помив посуд, може забрати з дому матеріальне благополуччя. Ба більше, господарям не варто залишати брудний посуд на ніч, адже це може стати причиною грошових труднощів.

А ви миєте посуд у гостях?