Не баклажани, а смакова феєрія: взимку першими з’їдаються

Не просто баклажани, а справжня смакота, яка стає улюбленцем зими: рецепт баклажанів на зиму, приготованих як шашлик, став для мене найкращим з усіх спробуваних.

Інгредієнти:

  • Баклажани (без шкірки) — 5 кг.; олія для смаження — 200 мл.;
  • Цибуля — 1 кг.; часник — 70 г.; вода — 300 мл.;
  • Сіль — 60 г (2 ст. ложки); цукор — 100 г (4 ст. ложки);
  • Оцет 9% — 140 мл.; приправа для шашлику — 25 г.
  • Копчена паприка — 1 ст. ложка.

Вихід: 4 банки по 1 літру та 3 банки по 900 мл.

Приготування:

Спочатку очищаємо баклажани від шкірки. Після очищення має залишитися 5 кг овочів. Розрізаємо їх на 2-3 частини, а потім кожну частину навпіл.

Замочуємо баклажани у холодній солоній воді, щоб уникнути потемніння і зменшити поглинання олії під час смаження. На 3 літри води додаємо столову ложку солі. Мені знадобилося 6 літрів розсолу. Щоб баклажани не спливали, накриваємо їх тарілкою та притискаємо, залишаємо на 30 хвилин.

Зливаємо воду, баклажани викладаємо у друшляк, видаляємо насіння, якщо можливо. Перед смаженням підсушуємо баклажани — або у сушарці для зелені, або рушником.

Нагріваємо сковороду на плиті. Змащуємо баклажани олією за допомогою силіконового пензлика і обсмажуємо на сухій сковороді з обох боків до золотистої скоринки.

Переходимо до приготування маринаду: у каструлі доводимо до кипіння 300 мл води, додаємо сіль (2 ст. ложки) та цукор (4 ст. ложки), розмішуємо до повного розчинення і знімаємо з плити. Додаємо оцет. Нарізаємо цибулю півкільцями, часник — пластинками.

У великій мисці викладаємо шарами баклажани, часник, цибулю, і приправляємо приправою для шашлику та копченою паприкою.

Повторюємо шари, після чого заливаємо все маринадом. Накриваємо тарілкою і ставимо під прес. Маринуємо 12 годин. Після ночі в холодильнику баклажани пустять сік, і аромат буде неймовірний.

Щільно розкладаємо баклажани разом із цибулею та часником у стерилізовані банки. Розподіляємо маринад рівномірно по кожній банці, накриваємо кришками.

У великій каструлі викладаємо рушник або шматочок тканини на дно, встановлюємо банки, наливаємо воду до «плечиків» банок. Накриваємо каструлю кришкою, доводимо воду до кипіння на максимальній потужності, після чого зменшуємо потужність і стерилізуємо банки 20 хвилин.

Виймаємо банки, закручуємо кришки, перевертаємо їх догори дном і залишаємо остигати при кімнатній температурі.