Звідки береться стиль «стapих людей» в одязі і як його уникнути

Здається, що літні люди у всьому світі виглядають схоже. Чоловіки рідко носять джинси чи кросівки, віддаючи перевагу вовняним штанам і жилеткам з безліччю кишень. Жінки ж частіше вибирають квітчасті спідниці та кофти. На ногах у них широкі, нейтральні черевики.

Скільки ж їм років? Якщо зазирнути в паспорт, то виявиться, що їм лише трохи за 60. В який момент вони змінили яскравий одяг минулих активних років на цей — безформний і тьмяний.

Я вважаю, що стиль «стapих людей» в одязі підкрадається поступово, непомітно. Спочатку, у віці близько 50 років, жінка перестає бачити себе привабливою в дзеркалі. Вона більше не відчуває потреби в нарядах, адже вступає в новий життєвий етап. З жінки-привабниці вона переходить у категорію бабусі, і з часом це сприйняття стає звичним.

Ще не так давно на цьому етапі життя жінок практично закінчувалося і починалося просто існування. Основним сенсом життя ставало піклування про онуків. Для цього цілком підходив старий одяг, який ще був міцний, але вже не служив прикрасою. Призначенням одягу для старших людей (уже в 50-60 років) був чистий функціонал — можливість самостійно одягтися та зняти одяг. Звідси й ті халати та кофти на ґудзиках, які не потрібно тягнути через голову.

І досі, навіть у наш час, є жінки, які в 50-60 років бачать себе виключно в ролі бабусі. Вони не мають інших інтересів і почуваються комфортно в сукні, схожій на фіранку, і в кофті. Важко уявити, що двадцять чи тридцять років тому вони носили модний одяг. Як правило, такі жінки ніколи не виділялися стилем і взагалі не мислили категоріями краси. Можливо, навіть у молодості вони не привертали уваги і часто виглядали серед одноліток, як «мамаші».

Інші ж у юності були енергійними, але життєві проблеми та негаразди передчасно зістарили їх, спершу внутрішньо. Згас запал, зникло бажання до новизни. Здається, що в 50 років все закінчилося, і життя втратило сенс.

Навіть жінки з високим статусом не є винятком. Смак сам по собі не з’являється з підвищенням у посаді, а гроші — не завжди гарантія вишуканого стилю в одязі. І так виходить, що старечий стиль стає помітним не лише сусідам на лавочці, а й потрапляє в теми обговорень у пресі.

Багато хто думає, що тільки стрункі жінки можуть бути стильними та виглядати добре в старшому віці. Якби все було так просто, то для уникнення старечого стилю достатньо було б просто схуднути.

Однак, від бабусиних халатів і квітчастих суконь деяких струнких дам кидає в іншу крайність — у надто консервативні образи, незрозуміло з якої епохи. Іноді, дивлячись на такі вбрання у політиків, здається, що світова індустрія моди працює для кого завгодно, тільки не для них.

Насправді ж старечого стилю не існує. Є сільський, застарілий, некрасивий, немодний стиль одягу. Якщо жінка вже в 60 років звично вдягає на халат стару кофту, щоб піти в магазин, то справа не у віці, а у смаку та самосприйнятті.

Коли продовжуєш жити в ритмі сучасності, відчуваєш смак подій не з телевізора, а з власного насиченого життя, тоді буде не до халатів. А замість стоптаних черевиків значно зручніше наздоганяти життя в кросівках.

Згідно з новою класифікацією МОЗ, з 25 до 44 років людина вважається молодою. Від 44 до 60 — має середній вік, лише з 60 до 75 років люди починають вважатися літніми, а з 75 до 90 — це вже старий вік.

За даними досліджень, проведених ще пару десятків років тому, до літніх відносили всіх, хто досяг 50 років. Сучасна класифікація віку змінилася, і тепер 50 років — це люди середнього віку.

Наш вік, 50-60-річних, приносить нову свободу, нові горизонти і нові цінності. Саме з нашим поколінням старезний стиль одягу має зникнути.

Пишіть у коментарях, що ви думаєте про такий стиль, які у вас із ним стосунки. Будьте стильними у будь-якому віці!

Бездомный пес несколько раз похищал мягкую игрушку из магазина Бездомный пес несколько раз похищал мягкую игрушку из магазина

В конце концов, полицейская купила ее ему