Щира історія про людську доброту та найважливіший трамвай в моєму дитинстві

Дитинство завжди згадується з усмішкою і великою теплотою. Ти тільки починаєш пізнавати світ, все здається таким цікавим і захоплюючим! Навіть маленькі події тоді здавалися дивовижними пригодами.

Ця світла і дуже добра історія сталася з чоловіком, який згадав про неї напередодні Нового року, коли перечитував листи від своєї мами. Ось що він розповів:

«Я був єдиною дитиною в родині. Моя мама вийшла заміж, коли вже була в поважному віці, а в ті часи лікарі забороняли жінкам пізно народжувати. Але мама вирішила послухати своє серце.

Звісно, я був улюбленцем родини, всіх дідусів і бабусь. Що вже казати про батьків – вони з мене пилинки здували!

Декрет тоді був коротким. Мамі довелося рано повернутися на роботу. Виходило так, що вона не встигала приходити вчасно, бо ще потрібно було завести мене до садочка. Ми їздили першим трамваєм, виходили на зупинці, мама поспіхом доводила мене до воріт дитячого садка, «вручала» виховательці і бігла на наступний трамвай.

Після кількох запізнень мамі пригрозили звільненням. Ми жили скромно, як і всі інші родини, і однієї татової зарплати нам не вистачило б. Тоді мама прийняла важке рішення: відпускати мене одного, трирічного малюка, сподіваючись, що я благополучно дійду від зупинки до садочка.

Ми ретельно готувалися до цього «подорожі», мама довго пояснювала мені, що потрібно робити. Але ті секунди, поки я добирався своїми маленькими кроками до воріт, були, мабуть, найдовшими в її житті. Вона металася по трамваю, щоб побачити, чи зайшов її малюк до двору дитячого садка, чи ще незграбно топає в своїй великій шубці і валянках.

Через тиждень мама помітила, що трамвай відходить від зупинки повільніше, ніж зазвичай, і прискорюється тільки тоді, коли я благополучно зникаю за воротами садочка. Мама не думала про те, як пояснити це дивне співпадіння. Для неї головним було те, що зі мною все в порядку, і вона спокійно їхала на роботу.

Секрет цієї маленької закономірності став нам відомий лише через три роки, коли я пішов у перший клас. Ми з мамою їхали до її роботи, коли раптом водійка трамваю, усміхаючись, звернулася до мене:

— Привіт, малюк! Яким великим ти вже виріс! А пам’ятаєш, як ми з твоєю мамою тебе до садочка проводжали?…

Минуло багато років, але, проїжджаючи повз ту саму зупинку, я кожен раз згадую цю історію і наповнююся теплом від доброти незнайомки, яка кожного дня безкорисливо трохи затримувала відправлення трамваю, щоб одна схвильована мати приїжджала на роботу зі спокійним серцем.»