Песик замість іграшки: батьків обурив подарунок

На десятий день народження дівчинці подарували собаку. Звичайну дворняжку. Щеня було крихітним, чорно-білим з кумедною мордочкою.

Батьки обурилися, що тварина – це не подарунок. Мабуть, вони праві. Адже подарунок можна поставити на полицю або заховати у шафі, а тварина потребує догляду та любові.

Дівчинка не підвела. Вона сама вигулювала собачку, а після прогулянки мила їй лапки. Батьки у цьому процесі не брали участі, лише давали гроші на корм і час від часу на послуги ветеринара.

Проте мама з татом швидко полюбили веселе маленьке створіння. Спочатку вони злякалися, але потім зрозуміли, що все добре. Навпаки, «жити стало краще, жити стало веселіше».

Собачка швидко навчилася подавати лапу. Потім освоїла інші команди: природний розум! Її мордочка була виразною: вміла усміхатися, сумувати, навіть мріяти. Як кажуть, складний внутрішній світ.

Дівчинка підросла. Захотіла самостійності. Отримавши професію, вона переїхала з батьківського дому в орендовану кімнату. Собачку забрала з собою, адже друзів не залишають. Доглядати було неважко: вона працювала неподалік, кілька кроків. Їй навіть вдавалося вигулювати свого улюбленця посеред дня.

Собачка відповідала їй ніжністю. Вернеться господиня з роботи, а собачка стрибає до стелі від радості. Іноді дівчина їхала у відпустку. Тоді тварина опинялася в батьківському домі. Здавалося б, обстановка знайома з дитинства: усе рідне, і предмети, і запахи. Але собачка починала сумувати. Кілька днів нічого не їла. Лежала в кутку, а очі в неї були мутні. Потім починала в’яло їсти, але веселість зникала. Так, ледве перебирала лапами.

Коли господиня поверталася, собачка так раділа, що від щастя могла навіть залишити несподівану калюжку на підлозі. Адже радість, адже життя повернулося.

Дівчина вийшла заміж і переїхала до квартири чоловіка. Звісно, собачку взяла з собою. І чоловік її прийняв: таку чудову виразну мордочку важко було не прийняти. Він навіть виходив із нею гуляти, і собачка дозволяла це. Мовляв, куди тебе тепер дівати, якщо ти живеш з моєю господинею? Гуляти, звісно, виходила, бо природа, бо фізіологія. Але особливої радості не проявляла.

Роки йшли, собачка старіла. Тепер вона більше лежала, повільно пережовуючи якісь собачі думки. На прогулянках не стрибала і не гралася, іграшки валялися в кутку забуті, непотрібні.

У домі з’явилася немовля. Собачка підійшла, понюхала. Мордочка стала доброю і якоюсь поблажливою. Я бачив таке «вираз» собачої мордочки у собачих матерів. Дитина підросла, собачка дозволяла йому грати з собою. Він іноді смикав її за шерсть, міг скрутити вухо або ущипнути. Вона терпляче все витримувала: дитина є дитина.

Господині виповнилося 28 років. А собачці – 18. У неї послабився зір, вона погано чула. Але, коли господиня приходила з роботи, знаходила в собі сили помахати хвостом і повільно піднятися на лапи. Прогулянки стали короткими. Було видно, що собачий вік підходить до кінця.

Господиня поїхала в інше місто на півроку. Її відправили з роботи. Це було потрібно для кар’єри, для заробітку – для всього. Собака лежала, як мертва. Не рухалася. Вставала тільки, щоб поїсти. Було видно, що вона всіляко береже енергію. Господиня з’явилася несподівано. Відчинила двері своїм ключем. Побачила: собака лежить. Від старості нічого не чує і не бачить. Підійшла, доторкнулася до тьмяної, як торішня трава, шерсті на голові. Собачка зрозуміла, хто перед нею. Вскочила, як молода, видала дивний глухий звук, потягнулася до неї всією мордочкою. Але впала.

Жінка потім говорила, що ніколи не бачила, як помирають собаки. І більше не хоче цього бачити.

Вірність – не те слово. Це нелюдська любов. Любов, яку людині не зрозуміти. Не померти. Дочекатися того, кого любиш більше життя, і віддати цьому улюбленому свій останній подих!

Как создать красивые и интересные клумбы на даче своими руками (30+ идей) Как создать красивые и интересные клумбы на даче своими руками (30+ идей)

30 дачных идей, от которых вы будете в восторге! ??