Як правильно вибрати пробіотик

Пробіотики – корисні бактерії, які допомагають перетравлювати їжу, добре засвоювати поживні речовини та нормалізувати мікрофлору кишківника. Перше джерело, з якого вони потрапляють в організм, – харчові продукти: чайний гриб, квашені огірки та капуста, кисломолочна продукція. Друге – біологічно активні добавки до раціону, які представлені аптечними препаратами, що містять пробіотики – один або кілька штамів корисних мікроорганізмів.

Види пробіотиків: які та для чого потрібні

Розрізняють такі типи препаратів:

  1. Пробіотики. Живі функціональні та нешкідливі мікроорганізми, що позитивно впливають на мікрофлору кишківника, навіть за наявності в ній патогенних бактерій або нестачі корисних.
  2. Пребіотики. Груба клітковина, яка створює середовище для життя пробіотика.
  3. Синбіотики. Комплекси, у складі яких містяться пребіотики та пробіотики.

Кожен з них має певну дію, тому призначається залежно від проблеми, яку необхідно вирішити. Придбати препарати за доступною ціною для дітей та дорослих пропонує аптека «Подорожник».

Пробіотики для кишківника

Основні симптоми дисбалансу мікрофлори – закреп чи діарея, які можуть мати інфекційну чи неінфекційну природу появи.

Універсальне рішення – прийом полікомпонентних пробіотиків, які містять кілька видів бактерій, можуть боротися з різними збудниками розладів у кишківнику. До таких препаратів належать Лінекс, Біфікол, Йогулакт, Емпробіо (пробіотик у рідкій формі).

Пробіотики при закрепах

У цьому випадку можуть призначати, як монопрепарат, так і комбіновані склади з поєднанням наступних видів мікроорганізмів:

  • лактобактерії (Наріне, Лактобактерин, Ацилакт, Ацидобак);
  • біфідобактерії (Біфідум Бактерін, Біфілонг, Полібактерін);
  • стрептокок (Біфідобак, Йогулакт);
  • кишкова паличка непатогенна (Біфікол, Бактісубтіл, Колібактерін).

Вибір препарату залежить від віку, наявності або відсутності хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, причини розладу кишківника.

Пробіотики при діареї

Для лікування прискорених пасажів використовується монопрепарат Ентерол, що містить дріжджові цукроміцети та полікомпонентний засіб Лінекс, у складі якого знаходяться біфідобактерії, лактобацили та ентерококи. Обидві добавки допомагають нормалізувати мікрофлору кишківника та випорожнення, у тому числі при дисбактеріозах та харчових отруєннях. У цій групі також виділяють Наріне, Пробіфор, ОптіБАК, які мають імуностимулюючу дію, активуючи вироблення інтерферону.

До найвідоміших і найчастіше використовуваних бактерій у препаратах належать біфідо- і лактобактерії. При цьому поряд з ними використовуються недружні бактерії: кишкова або сінна паличка, дріжджові культури, ентерококи. Ці мікроорганізми теж відіграють важливу роль у балансі мікрофлори, тому препарати включають «облагороджені» непатогенні штами, допомагаючи організму швидше відновити процес травлення.

Обувь для купания в море: что это такое и как выбрать? Обувь для купания в море: что это такое и как выбрать?

Это давно не модный аксессуар, а прямая необходимость