Яблука скибочками в сиропі, за смаком наче справжній мармелад

Цим рецептом зі мною поділилася знайома. В її родині такі яблучка готують уже 40 років поспіль. Я спробувала їх один раз і мені вони дуже сподобались. Адже яблуневі шматочки виходять ціленькими, але в той же час прозорими та схожими на мармелад.

Доречі, таким чином можно готувати не лише яблука, а й груші та абрикоси.

Для приготування беремо наступні інгредієнти:

  • Соку лимону — 1 ст.л.; 300 мл води;
  • По 1 кг зелених яблук та цукру.

Додатково для замочування:

  • Соди — 1 ст.л.; води — 1 л.

Готується страва з яблук наступним чином:

З яблук знімаємо шкірку, вирізаємо серединку та насіння, нарізаємо їх гарними скибками. Соду та воду змішуємо. Заливаємо цим розчином яблука, накриваємо їх пласкою тарілкою та зверху ставимо щось важке.

В такому вигляді залишаємо яблука на 6-12 годин. Далі треба злити з яблук рідину, а скибочки добре промити під водою. Завдяки цьому лайфхаку з замочуванням, яблука під час приготування залишаться цілими.

Далі нам потрібно налити в каструлю води 300 мл та додати до неї весь цукор. Після того, як сироп закипить, помішуємо його, щоб увесь цукор розчинився.

Викладаємо в сироп шматочки яблук і готуємо їх у сиропі хвилин 20. Періодично помішуйте їх обережно. За 5 хвилин до завершення приготування додаємо до яблук або сік лимону, або 1/2 ч.л. кислоти лимонної.

Розкладаємо яблучка по стерильним банкам, кришками закриваємо та спокійно зберігаємо навіть у шафі. Готуйте з задоволенням!