Яких вітамінів не вистачає взимку?

В зимовий період багато людей помічають у себе часту зміну настрою, апатію, подекуди лінь і недостатню кількість енергії. Часто це пов’язано з дефіцитом сонця і меншим споживанням свіжих овочів та фруктів.

vitamins

Яких же вітамінів не вистачає нам взимку та як поповнити їх запаси, розповімо далі.

Вітамін D

Сонячне свiтло покращує настрій — це факт. А ще воно надзвичайно важливе для здоров’я, адже нестача вітаміну Д, який воно дарує, веде до появи втоми та сповільненого відновлення організму.

Тому ловити сонячні промені в холодну пору року — не тільки приємно, а й корисно. Та лікарі наголошують, що навіть активне загоряння не забезпечує необхідної кількості вітаміну Д.

Тому кисломолочні продукти, вершкове масло, морепродукти та печінка риб обов’язково мають бути у раціоні. Прийом профілактичної дози також рекомендований — 800-1200 МО. До речі, довідник еквівалентності лікарських засобів можна знайти на сайті rx.ua.

Ретинол

Помітили у себе взимку сухість шкіри, ламкість волосся, порушення сну? Можливо, не вистачає вітаміну А. Найкращі його джерела — продукти тваринного походження, зокрема молочні, а також оранжеві овочі та фрукти, помідори та гречка.

Вітамін С

Пам’ятаєте популярний факт про те, що вітаміну С найбільше в цитрусових? Так от, це — міф. Набагато більша його кількість міститься в броколі, болгарському перці, ківі, шипшині.

Вітамін С потрібен для укріплення імунітету та підвищення загального рівня активності, а ще — для краси. Так, так, аскорбінова кислота — потужний антиоксидант, що відповідає за пружність шкіри та важлива для достатнього синтезу колагену.

Вітаміни групи В

Вони, як невидимі захисники, підтримують нервову систему, підвищуючи стресостійкість.

Взимку, як правило, спостерігається дефіцит вітамінів В1, В3, В6. І це швидко стає помітно: збільшується випадіння волосся, погіршується його стан, з’являється нервозність і дерматологічні проблеми.

Де шукати вітаміни групи В? В субпродуктах, гречці, горіхах, кисломолочних продуктах.

Випив таблетку — і все в нормі?

Збалансоване харчування — це основа, те, що дозволить вам почувати себе комфортно і бути здоровим. А от скуповувати вітамінні комплекси в аптеці не поспішайте. Не всі вітаміни “дружать”, і можуть погано засвоюватись при одночасному прийомі. Деякі, як наприклад, ретинол, потребують прийому разом з жирами.

Тому перед тим, як придбати вітаміни для покращення здоров’я, зверніться до лікаря, який визначить необхідну дозу та розповість про всі нюанси.