Як вибрати та купити миску для змішування?

Якщо ви професійний кухар, то миски для змішування майже такі ж важливі, як обробні дошки, ножі, каструлі та сковорідки. Без них неможливо готувати з комфортом, тому бажано мати миски в хорошому асортименті розмірів.

Більшість кухарів вважають ідеальною чашею для змішування — металеву — жоден інший тип чаші не відповідає всім вимогам:

  • Довговічність. Будь-яка миска для тіста зазнає значних навантажень під час експлуатації. Ніхто не захоче, щоб миска деформувалася, вм’ятина, тріскалася чи відколювалася. Наприклад, набір мисок для змішування зі скла, який часто рекомендують, має фатальну ваду: кути дуже легко відколюються. На деяких кухнях, більша частина скляних мисок має відколи на краях. Куди діваються ці шматочки скла? На підлозі? В їжі? Краще про це не дізнаватися.
  • Захист від плям і запахів. Пластикові миски можуть вбирати запахи вінегретів або знебарвлюватися від консервованих помідорів або продуктів на основі олії.
  • Відповідна форма. Глибші миски спрощують замішування та зволоження тіста і, як правило, кращі для пекарів. Більш дрібні та широкі миски, як правило, кращі для інших цілей — ними легше маневрувати для збивання вершків або для зминання курячих котлет. У будь-якому випадку миски з особливо високими бортами, як-от набір мисок для змішування з нержавіючої сталі, можуть ускладнити збивання та перемішування, а перекидання великої кількості їжі взагалі неможливо. Як правило, висота та радіус чаші для змішування мають бути в межах 3-5 сантиметрів різниці.
  • Легкість. Найефективніший спосіб правильного збивання інгредієнтів у мисці — тримати миску однією рукою, швидко струшуючи нею вперед-назад, збиваючи іншою рукою. Це означає, що важкі миски, такі як керамічні, будуть важкі у використанні. Подібним чином, найкращий спосіб рівномірно покрити велику кількість маленьких шматочків їжі (скажімо, коли ви кидаєте шматочки картоплі з оливковою олією або хлібні крихти з подрібненим цибулею-шалотом) — це тримати миску двома руками та кидати їжу до себе від протилежної сторони миски, що буде складним випробуванням з важкою мискою.
  • Можливість поставити на плиту. Поставити миску на каструлю з киплячою водою — це найкращий спосіб приготувати різноманітні соуси, розтопити шоколад, приготувати ніжний заварний крем або реалізувати будь-яку кількість інших кухонних проєктів. Іноді, коли потрібно поспішати, то можна поставити миску прямо на слабкий вогонь. Хоча нековзні основи зручні в багатьох сценаріях, вони не дозволяють використовувати миски як пароварку.

Можна ставити в мікрохвильовку. Дуже часто миску використовують в мікрохвильовій печі для розтоплення вершкового масла, приготування зелені на пару, приготування начинки для пирогів або приготування п’ятихвилинної рікотти. Саме тому варто купити миску, яку можна поставити в мікрохвильовку. На щастя, якщо ваша мікрохвильова піч не є реліквією 80-х, то можна купити миску з нержавійки та безпечно ставити їх в мікрохвильову піч (тільки не кладіть туди більше одного металевого предмета одночасно та тримайте миску якомога далі від країв, щоб запобігти виникненню дуги). Фактично, єдині миски, які не можна використовувати в мікрохвильовій печі, це деякі пластикові моделі.