У Грузії навчили 5-м хитрощам з лавровим листом: у нас так роблять одиниці і дарма

Цього літа ми відвідали Грузію, і відпочинок там був просто неймовірним. Природа вразила нас своєю красою, яку важко передати словами. Перед поверненням додому ми завітали на місцевий ринок, де нас здивувало велике розмаїття лаврового листя. Продавчиня поділилася з нами кількома цікавими хитрощами щодо використання лаврового листа, які варто спробувати.

Лавровий лист: не лише для кулінарії

1. Усунення запаху при смаженні риби

Запах риби під час смаження поширюється по всьому дому, і навіть при відкритих вікнах та ввімкненій витяжці він може залишатися надовго. Щоб уникнути цього, підпаліть лавровий лист. Він повільно тлітиме, виділяючи аромат, який допоможе нейтралізувати запах риби. Залиште тліючий лист на кухні на 10 хвилин.

2. Захист від комарів та мух

У літній період комарі та мухи стають особливо надокучливими. Розкладіть листя лавра біля відкритих вікон або дверей на балкон. Різкий запах лавра відлякує комах. Також можна використовувати ефірні олії лаврового дерева, протираючи ними віконні рами та дверні прорізи.

3. Захист від жучків у крупах

Чи траплялося у вас, що у крупах заводилися жучки? Щоб цього уникнути, додайте лавровий лист до пакетів з крупами, крохмалем чи борошном. Запах лавра відлякує жучків, і ваші запаси будуть у безпеці.

4. Лавровий лист у народних прикметах

Деякі люди використовують лавровий лист як оберіг від блискавки, лихого oка та псування. Вважається, що якщо покласти лавровий листок у гаманець, то у його власника завжди буде достаток.

5. Лавровий лист і прання

Часте прання може призвести до втрати кольору одягу. Щоб уникнути цього, скористайтесь лавровим листом. Складіть 10 листків лавра і 4 столові ложки харчової соди в мішечок з щільної тканини. Покладіть мішечок разом з одягом у барабан пральної машини та періть при температурі не нижче 30 градусів Цельсія. Інший спосіб – зробити відвар: на 1 літр води візьміть 4 лаврових листки і 4 столові ложки соди, варіть 20 хвилин. Остиглий відвар вилийте у таз з замоченим одягом (окрім білого!) на кілька годин, після чого періть у машинці.

Поради щодо зберігання лаврового листа

Високоякісне лаврове листя відрізняється яскравим оливковим кольором і сильним ароматом. Не рекомендується зберігати його більше року після збору, оскільки старе листя втрачає аромат і починає гірчити. Перед використанням лист промивають у холодній воді. У перші страви додавайте за 5-10 хвилин до готовності, а у другі – разом з пасерованими овочами за 30-40 хвилин до закінчення тушкування.

Сподобалися поради? Поділіться своїми думками в коментарях!

Бездомный пес несколько раз похищал мягкую игрушку из магазина Бездомный пес несколько раз похищал мягкую игрушку из магазина

В конце концов, полицейская купила ее ему