Така посадка перцю на початку весни ще жодного разу не підвела. Сію так уже 15 років

Багато городників уже готуються до посадки перцю на розсаду, але цей овоч не такий простий у вирощуванні. Насіння може довго не сходити, рости повільно, а іноді й гинути. Це часто вводить в оману овочівників, які не розуміють, що не так роблять.

У мене ж проблем із розсадою не виникає, і особливих секретів я не маю, однак є кілька маленьких нюансів, про які не всі знають. Всього кілька простих порад — і ваші сіянці охоче зійдуть і швидко почнуть рости.

Підготовка насіння

Часто городники ігнорують підготовчий етап, що є помилкою. Якщо кинути сухе насіння в ґрунт, на дружні сходи можна й не розраховувати. Сіянці можуть сидіти в землі тижнями, не проростаючи. Тому найперше, що потрібно зробити, це замочити насіння хоча б на добу в воді. Вода повинна злегка покривати зернятка, інакше вони можуть задихнутися.

Кращий варіант — замочити насіння в марлі чи на ватяних дисках, регулярно змочуючи матеріал водою, щоб він не висихав. Якщо цього недостатньо, можна використовувати стимулятори росту, такі як Епін чи Циркон, які значно підвищують схожість. Для приготування розчину достатньо додати 4 краплі препарату на півсклянки води, і замочувати насіння 8-10 годин.

Любителі органічного підходу можуть замінити хімічні засоби на сік алое — цей природний стимулятор не тільки покращує схожість, але й має антисептичні властивості. Також не менш ефективним є перекис водню, який одночасно дезінфікує, збагачує насіння киснем та надає йому енергію для проростання. Однак не варто занадто довго тримати насіння в перекисі — достатньо 30 хвилин.

Підготовка ґрунту

Щоб посіви були успішними, слід використовувати суміш покупного ґрунту і землі з городу в пропорції 50 на 50. Магазинні ґрунти багаті корисними речовинами, але й можуть бути заражені, тому їх треба обробляти. Додайте до ґрунту деревну золу (1/2 склянки на 10 л ґрунту), що покращить його структуру і допоможе знезаразити.

Перед посівами ґрунт обов’язково потрібно пролити кип’ятком, щоб дезінфікувати його. Зробити це можна за день до посадки або за кілька годин, якщо не плануєте поливати після посіву.

Посіви та догляд

Після підготовки ґрунту, зробіть неглибокі борозенки (не більше 1 см) на відстані 3 см одна від одної, щоб сіянці мали достатньо місця для росту. Для створення оптимальних умов пророщування насіння потрібно забезпечити тепло та вологу. Потрібно накрити ємності з посівами плівкою або склом, підтримуючи температуру в межах 24-26°C.

Насіння зазвичай сходить на 3-5 день, але деякі сорти можуть бути «тугодуми» і сходити до тижня. Важливо регулярно провітрювати посіви, щоб уникнути цвілі та забезпечити насінню доступ до кисню.

Календар посадки

Багато городників дотримуються місячного календаря і строго висівають насіння в певні дати. Я ж вважаю це застарілим підходом. Якщо все зробити за агротехнікою, посадка може бути в будь-який день, і перчики все одно зійдуть та добре розвиватимуться.

Как создать красивые и интересные клумбы на даче своими руками (30+ идей) Как создать красивые и интересные клумбы на даче своими руками (30+ идей)

30 дачных идей, от которых вы будете в восторге! ??