Що краще – масляні обігрівачі чи електричні конвектори?

Який радіатор краще гріє: масляний чи конвекторний? Яка між ними різниця і що потрібно пам’ятати при виборі одного з різновидів «мобільного» опалення для квартири, дома, дачі? Ви можете купити масляний обігрівач чи використовувати декілька різноманітних пристроїв для опалення будинку. Але між ними є важливі відмінності, які варто знати – буде легше вирішити, який саме конвектор або масляний обігрівач придбати у конкретному випадку.

Принципи роботи

Різні пристрої нагрівають повітря у різний спосіб. Конвектор всмоктує холодне повітря знизу, пропускає його через нагрівач, і воно лине у довкілля вже теплим. Обігрівач масляний заповнений спеціальною олією, яка поступово нагрівається. Тепло акумулюється, а потім виходить назовні через розігріту поверхню.

OPTIHEAT 2000GTPT
OPTIHEAT 2000GTPT

Важливо: конвектори за своїм принципом роботи змушують повітря рухатися в приміщенні та підіймають пил. Масляні батареї цього не роблять, тому їх часто рекомендують алергікам та хронічно хворим людям.

Комфорт для користувача

Якісний конвекторний пристрій – гарний вибір для приміщень, де тепло потрібно одержати миттєво. Він дозволить швидко зігрітися після повернення з роботи чи тривалої прогулянки, в офісі чи на дачі взимку. Ви просто вмикаєте його. А після цього недовго чекати приємного тепла.

Якщо ви надаєте великого значення дизайну домашніх пристроїв, конвектор вам теж сподобається. Він зазвичай виглядає естетичніше в порівнянні з масляною моделлю – хоч би через те, що позбавлений характерних «реберець».

Купити масляні обігрівачі – розумна ідея. Навіть через деякий час після відключення такого приладу ви не відчуєте дискомфорт через неприємний холод у приміщенні –. рідина в масляному обігрівачі повільно віддає тепло. Тому ви повторно не вмикаєте обладнання занадто швидко. Таким чином, з масляним обігрівачем gorenje ви не використовуєте забагато електроенергії.

Завдяки своєму принципу роботи масляний обігрівач не пересушує повітря в приміщенні та не піднімає пил. Ви дихаєте вільно і вам не потрібно використовувати додатковий пристрій для нейтралізації забруднюючих речовин, що циркулюють у повітрі. Ви також не турбуєтеся про стан домашніх рослин у горщиках.

Габарити

Щодо габариту обігріваючих пристроїв, конвекторні зазвичай трохи менші за розміром, тому їх легше переміщати. Щоправда, сучасні масляні обігрівачі теж іноді мають невеличкі колеса, але за розмірами ці обігрівачі більші.

Розміщення пристроїв в приміщенні

Перенесення конвекторного обладнання в інше місце або навіть в іншу кімнату не складає жодних проблем. На це впливають не тільки колеса (адже вони бувають і в масляного обігрівача), а й невеликий розмір пристрою. Ця перевага відразу впадає в очі: конвектор у квартирі займає менше місця. Тому це гарний вибір для невеликої кімнати. Конвекторне обладнання часто виявляється дуже вдалим варіантом, особливо для таких приміщень, як ванна кімната. Воно автоматично знизить там рівень вологості, а крім того, одразу дає приємне тепло та дозволяє із комфортом прийняти ванну.

Слід відповісти і на питання, чи безпечні нагрівальні пристрої?

 • Масляні батареї традиційно вважаються безпечнішими.
 • Однак зверніть увагу на те, де вони будуть стояти. Найкраще вибрати спеціальне місце, де можна розмістити навіть досить великий обігрівач масляний, щоб він не заважав.
 • Безшумна робота цього типу обладнання робить його ідеальним як для маленької, так і для великої ванних кімнат, а також для вітальні і спальні.
 • Масляні батареї дозволяють підтримувати необхідну температуру також, наприклад, у гаражах чи на дачах.
 • Електричні масляні обігрівачі забезпечують інтенсивний обігрів окремого приміщення, що дозволяє знизити рахунки за електроенергію. Ви можете, наприклад, якимось чином відокремити обраний простір і опалювати лише його.

Споживання енергії та безпека

Сучасний масляний обігрівач виявляється більш безпечнішим та ефективнішим в експлуатації. Це дає можливість досягти оптимальної температури навіть у складних умовах, наприклад, у квартирі з негерметичними вікнами. Якщо ви плануєте регулярно використовувати додаткове джерело тепла та цінуєте душевний спокій, гарним вибором буде обігрівач масляний. Він працює тихіше за конвектор і не заважає мешканцям оселі.

Варто звернути увагу на споживану потужність приладу. Це важливий параметр, що впливає на його можливості обігріву.

 • Більшість масляних обігрівачів, доступних на ринку, мають номінальну потужність 1500 Вт. Це базовий стандарт для портативних пересувних приладів.
 • Однак ви можете знайти агрегати потужністю до 3000 Вт.
 • Якщо радіатор передбачається використовувати тільки як додаткове опалення будинку, то краще вибрати модель з меншою потужністю.
 • Якщо він буде використовуватися як основний чи єдиний обігрівач, слід вибирати пристрій з більшою потужністю. Таож у великих приміщеннях підійдуть якраз масляні батареї. Можливо, доведеться придбати агрегат на 2000 Вт або навіть на 2500 Вт.
 • В свою чергу, у невеликих приміщеннях, таких, як маленька ванна кімната, достатньо масляного обігрівача потужністю 500 Вт.
 • Масляні батареї оснащені термостатом, тому можна регулювати температуру обігріву. Багато моделей дозволяють встановити низьке споживання енергії в діапазоні від 700 до 800 Вт.

Термін служби

Масляний обігрівач добре пристосований до тривалої експлуатації, навіть цілодобової. Він вважається найбільш економічним у використанні, тому можна не перейматися різким збільшенням рахунків за електроенергію — їх не буде. В інструкції завжди вказано термін придатності агрегату, для більшості моделей він становить 5 років.

Екологічність

З погляду екології, масляний обігрівач можна назвати практично ідеальним. Він не палить пил і дрібні частинки у повітрі, тому його використання рекомендується людям, хворим на алергію. Його плюсом також є повільне охолодження: масляний обігрівач гріє кімнату і після відключення живлення. Але при цьому показник вологості повітря у приміщенні зменшується, як мінімум на третину.

Вартість

Масляні батареї можна придбати за дуже доступними цінами. Вартість пристроїв зазвичай починається від 1500-2000 грн. Вирішуючи купити масляний обігрівач, найкраще шукати моделі перевірених брендів, які пропонують розширений пакет гарантій. Експлуатаційні витрати на обслуговування масляних обігрівачів безпосередньо залежать від тривалості його використання.

Підсумки: який вердикт?

І конвекторні, і масляні обігрівачі пропонують такі зручності, як термостат або таймер. В обох групах ви легко знайдете обладнання за доступними цінами, яке не дуже б’є по бюджету. Якщо ви у сумніві, який же обрати пристрій, слід проаналізувати, яким чином ви збираєтеся його використовувати.

Вибирайте конвектор, якщо:

 • не хочете довго чекати тепла і дійсно дбаєте про швидкий нагрів кімнати;
 • плануєте часто обігрівати ванну або інше приміщення з підвищеним рівнем вологості;
 • хочете зручно та швидко переміщати обігрівач з місця на місце, легко долаючи з ним, наприклад, сходи;
 • вважаєте за краще мати вдома естетично красиву техніку, а не звичну модель «з ребрами».

Вибирайте масляний обігрівач, якщо:

 • повільне нагрівання вас не бентежить, тому що ви волієте ще довго відчувати тепло після вимкнення пристрою;
 • дбаєте про тиху та ненав’язливу роботу обігрівача;
 • хочете уникнути підняття пилу у повітря, наприклад, через алергію;
 • плануєте обігрівати свій будинок додатковим джерелом тепла регулярно, протягом усього сезону, а не іноді.
Как создать красивые и интересные клумбы на даче своими руками (30+ идей) Как создать красивые и интересные клумбы на даче своими руками (30+ идей)

30 дачных идей, от которых вы будете в восторге! ??

Обувь для купания в море: что это такое и как выбрать? Обувь для купания в море: что это такое и как выбрать?

Это давно не модный аксессуар, а прямая необходимость