Помідори нарешті почали квітнути: засіб, завдяки якому забула про пустоцвіти

Для забезпечення гарного врожаю томатів необхідні: якісний ґрунт, сприятливі погодні умови та, звісно, регулярні підживлення. Поживні речовини, які природним чином вимиваються з грядок, потрібно поповнювати. Особливо важливо підживити томати у фазі цвітіння, щоб сприяти утворенню зав’язей та їх дозріванню. Сьогодні розглянемо найбільш ефективні варіанти підживлень.

Наведені в статті рецепти та дозування є стандартними. Проте, оскільки склад ґрунту на кожній ділянці може суттєво відрізнятися, комусь може знадобитися більш інтенсивне підживлення. Про необхідність посиленої дозировки томати «повідомлять» самі: тверді серцевини в плодах, ослаблений вигляд рослин, пожовтіння або побуріння листя, наявність пустоцвітів та кислуватий смак врожаю. Насіння з таких недозрілих плодів збирати не рекомендується, оскільки вони не дадуть міцних сходів.

У фазі цвітіння томати потребують калійно-фосфорних добрив. Вносити їх краще заздалегідь, не чекаючи піку цвітіння.

Серед народних засобів популярна підживка борною кислотою, але за власними спостереженнями я її не рекомендую. Краще скористатися іншими перевіреними методами. Калій ґрунту забезпечує зола, отримана від спалювання нешкідливих рослинних залишків. Достатньо додати 0,5 літра золи в 10 літрів води, настояти добу та використовувати по літру під кожну рослину.

Якщо у вас є гумати, це чудово. Вони всебічно покращують розвиток томатів, від кореневої системи до плодоношення.

Кропивний настій, відомий як «зелений чай», корисний протягом усього сезону. Головне – не додавати інші бур’яни, щоб уникнути переростання рослин. Для приготування настою наповніть бочку на 1/10 подрібненою кропивою, доведіть об’єм до повного водою, закрийте та використовуйте після зникнення піни. Бродіння зазвичай триває близько 10 днів. Витрата – 1 літр на рослину.

Також ціниться молочно-йодова підживка, яка сприяє врожайності та захищає від фітофтори. Йод – чудовий фунгіцид, який не викликає адаптації у грибків. Для приготування розчину змішайте 9 літрів води, 1 літр молока та 40 крапель йоду. Використовуйте по листю, поки рідина свіжа. Обладнання після використання промивайте одразу. Підживку можна проводити раз на два тижні, якщо грядка схильна до грибкових захворювань.

З мінеральних добрив обирайте суміші з позначкою «Для томатів» або використовуйте окремо сульфат калію та суперфосфат по 1 столовій ложці на 10 літрів води. Отриманий розчин вносіть по літру під кожну рослину.

Додатково можна замульчувати корені томатів скошеною травою. Це допоможе захистити корені, запобігти розмиванню ґрунту та слугуватиме тривалим добривом.

Бажаю вам гарних врожаїв та сприятливої погоди!

Как создать красивые и интересные клумбы на даче своими руками (30+ идей) Как создать красивые и интересные клумбы на даче своими руками (30+ идей)

30 дачных идей, от которых вы будете в восторге! ??

Бездомный пес несколько раз похищал мягкую игрушку из магазина Бездомный пес несколько раз похищал мягкую игрушку из магазина

В конце концов, полицейская купила ее ему