Міль у крупах і борошні? Ось як позбутися її раз і назавжди! Прості та ефективні методи
Харчова міль – це надзвичайно шкідливий шкідник, який може з’явитися навіть на найчистішій кухні та завдати значної шкоди продуктам.
Якщо ти помітив у квартирі літаючих метеликів – дій негайно! Ми розповімо, як позбутися цієї крилатої напасті раз і назавжди. До речі, харчова міль значно більша за платяну, а її крила мають темніше забарвлення. Важливо вміти їх розрізняти.
Як позбутися харчової молі
Якщо ти помітив метеликів, то личинки вже точно є. Твоє завдання – знайти їх. Уважно перевір усі упаковки та ємності з крупами, внутрішні кути шаф.
Харчова міль особливо любить сухофрукти, корм для тварин, горіхи, борошно, спеції, печиво та цукерки. Шукайте кокони та павутину, яку вона плете на кришках банок і в швах упаковок.
Виявивши заражені продукти – без роздумів викидай їх. Так, шкода, але іншого виходу немає…
Ретельно вимий кухонні шафки розчином оцту, борної кислоти, лимонного соку або звичайним мильним розчином. Для обробки щілин використовуй пензлик, змочений в оцті. Через 30 хвилин змий усе чистою водою та витри насухо.
Як засіб для відлякування розклади на полицях нарізані часточки часнику або палички кориці. Також допоможуть мішечки з м’ятою, лавандою, полином або лавровим листом.
Проте найкращий спосіб боротьби – це профілактика. Використовуй наші поради, щоб уникнути появи ненажерливих «сусідів».
Профілактика харчової молі
Не купуй борошно, крупи та інші сипучі продукти у великих кількостях. Розраховуй запаси так, щоб використати їх за 3–4 тижні, а потім купувати нові.
Зберігай всі сипучі продукти у скляних ємностях із герметичними кришками. Якщо міль потрапить у дім із магазину, через скло її буде легше помітити. До того ж, викинути вміст однієї банки значно простіше, ніж очищати цілу шафу.
Міль не витримує високих температур. Якщо довелося придбати крупу у великій кількості, висип її на деко та добре прогрій у духовці.
Так само вона боїться холоду: новопридбану крупу чи борошно можна помістити на ніч у морозильник.
Додаткові рекомендації
Використовуй лавровий лист у контейнерах з продуктами. Поклади кілька лаврових листків у банки з крупами, борошном чи сухофруктами – міль не переносить їхнього запаху.
Перевіряй упаковки в магазині. Перед покупкою уважно оглядай пакети з крупами та іншими сипучими продуктами – навіть найменші отвори чи сліди павутини можуть свідчити про зараження.
Регулярно провітрюй кухню. Харчова міль не любить свіже повітря. Якщо ти будеш регулярно провітрювати шафи та саму кухню, їй буде складніше закріпитися у твоєму домі.
Використовуй натуральні репеленти. Окрім м’яти та лаванди, добре працює ефірна олія цитрусових, гвоздики та евкаліпта. Кілька крапель можна нанести на ватний диск і покласти у шафу.
Не забувай про регулярне прибирання. Раз на місяць влаштовуй генеральне прибирання у шафах: протирай полиці, перевіряй продукти, а всі сипучі запаси пересипай у герметичні ємності.
Завдяки цим порадам твоя кухня залишатиметься чистою та захищеною від харчової молі!