Коли, навіщо і як правильно обрізати полуницю після збору врожаю
Після збору врожаю полуниці в липні, необхідно обрізати кущі. Ця процедура допомагає омолодити рослини та захистити їх від хвороб. Ремонтантні сорти у такій процедурі не потребують. Після обрізки починають рости молоді пагони, які в наступному році дадуть гарний врожай. Ви видалите заражені вуса та листя, які можуть інфікувати здорові рослини, а також позбавитеся від шкідливих комах, що живуть на листі. Крім того, ви приберете непотрібні листя та гілки, на які рослина марно витрачає свої сили.
Якщо обрізати полуницю неправильно, ви можете їй нашкодити. Якщо у вас немає досвіду, обмежтеся мінімальною обрізкою. Проводьте обрізку гострим секатором або ножицями, адже руками цього зробити не вдасться. Листя та стебла, що мають ознаки зараження, потрібно обрізати в першу чергу. Якщо на листі є бурі чи червоні плями, отвори від впливу комах, або не плодоносячі квітконоси, їх також варто видалити.
Якщо ви плануєте збільшити площу полуничних грядок, залиште два чи три сильних вуса. Решту вусів слід обрізати, щоб материнська рослина не витрачала на них сили. Після обрізки грядки потрібно зволожити, а в серпні внести підживлення. З настанням осені грядки з полуницею потрібно вкрити мульчею з соломи або хвої.