Варення з полуниці готую тільки по цьому рецепту — на 100% зберігається смак та аромат ягід

За ці поради та рецепт дуже багато знайомих господинь щиро мені подякували, саме тому я вирішила і вам про них розповісти.

Якщо дотримуватися всіх рекомендацій, у вас вийде приготувати чудове варення, в якого буде надзвичайний аромат та смак, до того ж усі ягідки в ньому будуть ціленькими.

Отже, секрети приготування бездоганного варення з полуниці:

  1. Правильне миття ягід

Полуниця дуже швидко поглинає воду, тому якщо під час миття перетримати її у воді, то про цілі ягоди у варенні можна забути. Тому я раджу мити полуницю маленькими порціями, швидко під проточною водою і одразу викладати її на сито.

  1. Ніякої води

Ні в якому разі під час приготування не можна додавати до ягід воду (сиропи). Все що нам треба, так це звечора засипати цукром полуницю, а в ранці почати готувати варення. Соку, який утвориться за ніч, буде достатньо для приготування смачного варення.

  1. Правильний посуд

Варити варення краще в широкій посудині з товстим дном, в ідеалі з антипригарним покриттям. 

  1. Готування в декілька етапів

Щоб ягоди у варенні були ціленькими, а колір яскравим, треба готувати його в декілька етапів. Після того, як полуниця закипить, ми обов’язково знімаємо пінку і проварюємо 3-5 хвилин. Чим більше етапів варіння, тим результат буде кращим. Оптимально 3-4.

  1. Дайте варенню час постояти

Між підходами варіння, треба давати час варенню охолонути. І чим довше це буде тривати, ти більше ягоди поглинуть сиропу, а він, у свою чергу, стане густішим. 

А тепер власне і сам рецепт:

Інгредієнти:

  • Солодкої та стиглої полуниці — 2 кг; цукру — 1 кг.

Приготування варення:

Промиваємо та просушуємо ягоди. Складаємо у підходящу каструлю. Засипаємо полуницю цукром. Не перемішуємо, а просто ставимо все разом у холодильник на ніч.

Зранку ставимо на плиту. Після закіпання пінку знімаємо, перемішуємо варення та даємо йому покипіти три хвилини. Вимикаємо і чекаємо повного охолодження варення. Далі знову ставимо на плиту і повторюємо процес три або чотири рази.

Готове варення розливаємо по простерилизованих банках, закачуємо стерильними кришками, банки перевертаємо, накриваємо рушником (теплою ковдрою не раджу накривати, бо тоді буде продовжуватися процес приготування від тепла і ягоди можуть втратити форму). Ось и все.

А як ви готуєте полуничне варення?