Топ фантастичних новинок від українських видавництв

Часи, коли фантастику вважали несерйозним розважальним жанром, давно минули. Письменники-фантасти порушують у своїх творах глобальні проблеми існування людства, важливі морально-етичні парадигми. Заглядаючи в далеке майбутнє чи будуючи абсолютно інші світи зі своїми законами, творці у жанрі нестримної уяви дають відповіді на багато питань та задають ще більше нових. Мабуть, тому кількість прихильників фантастичної літератури зростає з кожним роком.

Піджанри фантастики

Досить часто, говорячи про фантастичний літературний жанр, більшість мають на увазі саме наукову фантастику, засновником якої вважається французький письменник Жуль Верн. Його романи «Двадцять тисяч льє під водою», «Подорож на Місяць» описували пригоди героїв, які ті здійснювали на літальних апаратах чи на підводному човні. Нагадую, автор жив в кінці ХІХ ст., коли про такі технології ще не чули.

Пізніше до фантастичного жанру додали також містику і фентезі. Перший підвид – це готичні романи чи романи-жахи, спільною рисою яких є наявність злих потойбічних істот, які вбивають. Найвідоміші майстри містики і жахів – Г.Ф.Лавкрафт і С.Кінг.

Фентезі ж  часто називають казками для дорослих. Це світи, сповнені магії і чарів, по антуражу найбільш близькі до земного Середньовіччя, із принцами і королями, рицарями, боями на мечах і т.п. Засновником фентезі вважають Дж. Р. Толкіна з його трилогією «Володар перстнів». Купити ж фантастику – книги усіх вищезгаданих піджанрів можна в інтернет-магазині «Дім Книги».

Що нового почитати

Останні роки фантастики українською мовою стало в рази більше.  Вітчизняні видавництва, змагаючись за увагу читачів, випустили багато світових бестселерів в якісному перекладі, та й оформлення видань на рівні:

Гобіт,або Туди і звідти

  1. «Гобіт, або Туди і звідти» Толкіна Дж.. Книга є приквелом «Володаря перстнів» та розповідає про пригоди Більбо Бегінса, дядька славнозвісного Фродо, що врятував Середзем’я. (видавництво «Астролябія»).
  2. «Марсіанські хроніки» Рея Бредбері. Повість корифея американської фантастики  вийшла у видавництві НБК.
  3. «Містер Мерседес» роман «короля жахів» Стівена Кінга про божевільного маніяка, який вбиває людей, давлячи автомобілем, випустило харківське видавництво КСД.

Для любителів фантастики книги українською – справжній подарунок. Тож варто насолодитися можливістю прочитати твори всесвітньо відомих авторів рідною мовою.

А що пропонують українські письменники?

Вітчизняні автори також порадували захоплюючою фантастикою, читати яку не менш цікаво, як твори іноземних письменників:

  • Радій Радутний. Роман «Важка чоловіча робота» можна класифікувати як містичний: багатий скарб на схилах Дніпра принадив банди «чорних археологів», які зіткнуться з різними нелюдськими створіннями.
  • Оксана Кіртог написала фентезійну дилогію «Повелителька Хаосу». Дія відбувається в Україні, в передгір’ї Карпат, де місцева мешканка Кассандра відкрила шлях у паралельний світ.
  • Валерія Савотіна. Фантастична повість «Ти все зміниш учора» — про дівчину Ярину, яка дивним чином змогла переміщатися в минуле.

Ці та інші книги-фантастику українською мовою можна купити в інтернет-магазині «Дім Книги»: https://dk-books.com/catalog/3479/. Заходьте за чудесами!