Якою має бути коляска для новонародженого

Дітям корисно проводити час на свіжому повітрі, але потрібно подбати про їхній комфорт та безпеку. Тому вибір коляски для новонародженого ― серйозна справа, до якої варто поставитися відповідально. Що потрібно враховувати та яких помилок уникати ― розповімо в статті.

коляска для новонародженого

Різновиди колясок

Перше, на що потрібно зважати, ― стиль вашого життя. Будете гуляти в парку, подорожувати, займатися спортом поруч із малечею ― дитячі коляски в кожному із цих випадків відрізнятимуться. З-поміж різних типів для новонароджених підходять такі:

  • повнорозмірна;
  • з автокріслом;
  • з переноскою;
  • для подорожі.

Повнорозмірні моделі широкі, зручні, мають телескопічні ручки та інші пристрої. Але такі візочки громіздкі. Автокрісло, що перетворюється на коляску, дасть змогу не будити дитину, коли виходите з машини, та подорожуєте сім’єю. Переноска має ремені, щоб триматися руками. Системи для подорожі, крім такого пристрою, додатково обладнані повнорозмірною люлькою.

Які різновиди не підходять для новонароджених

Зазвичай не призначені для перевезення малюків віком 0+ тростини (їх ще називають парасольками), а також бігові (прогулянкові) моделі. Перші не розкладаються достатньо, щоб забезпечити рівну поверхню. Якщо підборіддя маленького лежатиме на грудях, проходження повітря через горло ускладнюватиметься.

Прогулянкові коляски не здатні убезпечити дитину. Під час бігу вона може зсунутися та вдаритися головою.

Основні вимоги

Коляска має забезпечити стабільність, підтримання та комфорт. Вам потрібен міцний візок із надійною підвіскою, що поглинатиме удари від нерівностей на дорозі. Великі колеса з шинами також пом’якшують рух. Надійне гальмо захистить від незапланованого переміщення.

Новонароджений має лежати на спині, тому дивіться на моделі з пласкою поверхнею. Переконайтеся, що всередині немає гострих елементів, чи добре прошита тканина на чохлі, щоб малюк не страждав від вітру. Прочитайте інструкцію та відшукайте вказівку, що візочок можна використовувати від народження. Має бути зазначена максимально допустима вага малечі.

Корисні функції для новонароджених

Дитина часом неакуратно сокоче молоко з пляшечки, випускає трохи їжі з рота тощо. Знімний чохол із тканини, яку можна прати, буде в такому випадку в радість. Дощова накидка чи утеплена захистять від намокання та холоду.

На прогулянку з коляскою часто виходить не лише мама, а й тато, бабуся, дідусь. Якщо вони різного зросту, перевірте наявність телескопічної ручки.

Сумка дасть змогу мати під рукою підгузки, серветки, пляшечку з водою. Кошик вмістить продукти чи інші товари, які ви купите. У підсклянник ви поставите свій напій, якщо раптом знадобиться прибрати з очей шапку.

Коляска полегшує транспортування дитини та життя батьків. Але важливо, щоб вона була безпечною. Врахуйте наведені рекомендації та гуляйте комфортно.